У Китаї створили робота-гуманоїда, який може легко конкурувати з Boston Dynamics

14 липня 2023, 12:01
Читать новость на русском

Джерело:

NewAtlas

Залізного помічника назвали GR-1. Він зможе стати опорою для пацієнтів лікарень і мешканців будинків для людей похилого віку, завдяки високій швидкості пересування й можливості піднімати вагу до 50 кілограмів.

Розробку представила китайська компанія Fourier Intelligence. Здебільшого її технології застосовують у медичній сфері для реабілітації важких хворих, а також пацієнтів із порушенням рухових функцій – від пристроїв для тренування суглобів кистей до екзоскелетів, що допомагають ходити.

Дивіться також Ще одна компанія представила робота-гуманоїда

Робот GR-1

  • Зріст GR-1 становить 165 сантиметрів при вазі 55 кілограмів.
  • Замість обличчя у нього досить великий дисплей, на якому буде відображатися інформація.
  • Максимальна швидкість пересування під час ходьби – 5 кілометрів за годину. Цього достатньо, щоб неспішно супроводжувати пацієнта, який повільно йде.
  • Ходити роботу допомагають електроприводи з 40 ступенями свободи.


Робот GR-1 / Фото Fourier Intelligence

Робот Atlas від Boston Dynamics обладнується іншими системами рухів — гідравлічними. Він також значно слабший за китайського конкурента. Його вантажопідйомність становить лише 11 кілограмів, тоді як GR-1 піднімає до 50 кілограмів – майже стільки ж, скільки його власна вага.

Такі характеристики дають змогу з легкістю допомагати укладати пацієнтів або стати опорою під час посадки в крісло. Також GR-1 допоможе самотнім людям у домашніх справах. Робота можна запрограмувати тримати посуд і виконувати інші побутові дії.

Робот GR-1 / Фото Fourier Intelligence

Проєкт розпочали ще у 2019 році. З 2021 року компанія працює над збільшенням можливостей прототипів. Наразі інженери Fourier Intelligence намагаються навчити GR-1 орієнтуватися в незнайомому місці та самостійно виконувати команди, без попереднього програмування.

Компанія планує створити близько 100 роботів до кінця року. Однак вирушать вони не на допомогу людям, а в науково-дослідні лабораторії, де дослідники займуться їхнім навчанням.

Демонстрація робота: відео