Поряд із Землею пролетів астероїд, про існування якого ніхто не здогадувався: чому це погано
Джерело:
SlashgearNASA пильно стежить за небом та космосом, щоб Земля була готова до будь-яких загроз. Проте навіть це не рятує від несподіванок. 25 жовтня повз нашу планету пролетів астероїд, існування якого стало для вчених сюрпризом. Чому так сталося і чи може подібне трапитися знову?
Як пише джерело, космічне тіло, якому дали назву 2021 UA1, залишалося невидимим до моменту зближення. На щастя, астероїд пролетів повз, навіть не зачепивши атмосферу.
Цікаво Астроном відкрив унікальний об'єкт у глибокому космосі
Чому вчені не знали про нього
Річ у тім, що камінь прилетів з боку Сонця. Саме це зробило його невидимим для спостережень. І це вельми схвилювало вчених, адже показує, що в будь-який момент подібна ситуація може повторитися, але зі значно більшим об'єктом. Сонце здатне заважати не лише зв'язку, як це нещодавно сталося з марсоходом Perseverance, а й спостереженням за навколишнім космічним простором.
- Він посів третє місце за відстанню зближення з Землею за весь час ведення спостережень.
- Астероїд пролетів на відстані 3000 кілометрів від планети над територією Антарктиди.
- Небесне тіло має діаметр близько 2 метрів.
- Пройшло воно значно вище орбіти МКС, проте знаходилося нижче орбіти супутників зв'язку.
- Якби увійшло в атмосферу планети, то згоріло б.
Тим часом наукова спільнота Землі продовжує шукати способи протистояння іншим гіпотетичним космічним гостям, які можуть упасти на планету, не згорівши в атмосфері. Наприклад, нещодавно фізики запропонували новий спосіб захисту – рій невеликих апаратів, які зможуть розколювати астероїди прямо в польоті. Працювати технологія повинна за принципом мін: пристрої з вибуховим зарядом розташовуються на шляху польоту об'єкта і вибухають, коли той з ними стикаються. Повністю знищити ворога вони не здатні, але їхня ціль – розколоти його на дрібні частини, які потім згорять при падінні в атмосфері.