NASA записало звуки плазмових хвиль, що потрапляють в магнітосферу Землі

29 квітня 2023, 14:01
Читать новость на русском

Джерело:

Live Science

Багаторічний збір супутникових даних про магнітосферу Землі дозволило вченим NASA створити компіляцію дещо моторошних звуків, які тепер можуть бути використані науковцями для нових відкриттів.

Звуковий кліп сповнений високочастотних "свистів і хрускотів", що виникають, коли хвилі плазми вдаряються об лінії магнітного поля нашої планети та змушують їх "вібрувати, як висмикнуті струни арфи", йдеться в повідомленні космічного агентства.

Цікаво Як учені дізналися вік планети Земля?

Деталі

Простір між Землею і Сонцем може здаватися порожнім, але насправді він заповнений плазмою, іонізованим газом та іншими високоенергетичними частинками, які рухаються від Сонця до нашої планети або у вигляді повільних сонячних вітрів, або у вигляді швидких сплесків під час сонячної бурі. Коли ці плазмові хвилі потрапляють в магнітосферу Землі, яка захищає нас від небезпечних сонячних вітрів і радіації, вони створюють коливання або вібрації, які випромінюють "ультранизькочастотні" радіохвилі.

Новий аудіоролик, випущений 17 квітня, є частиною нової програми NASA "Геліофізика в аудіо: Резонанси в плазмі" (HARP), яка перетворює дані про магнітосферу Землі на звукові уривки. В рамках місії в космос запустили 5 супутників, що пролітають через магнітосферу й фіксують ці ультранизькочастотні хвилі. Роблять вони це вже понад 15 років.

Тепер HARP перетворив дані цих супутників на чутні звуки, щоб полегшити ідентифікацію нерівностей у плазмовому щиті Землі. Такий аналіз може призвести до нових відкриттів про магнітосферу і Сонце. Мета проєкту — дати можливість науковцям прослухати звукові кліпи та виділити незвичайні закономірності, щоб дослідники могли їх ретельніше вивчити. Перетворення даних на звук допомагає людям легше помічати порушення в закономірностях.

Ось, як звучить магнітосфера Землі: аудіоролик

Команда вже зробила одне відкриття, отримавши попередні звукові фрагменти, які містять патерни, які суперечать тому, що вони прогнозували раніше. Вони назвали ці несподівані звуки "зворотною арфою" і в майбутньому вивчатимуть інтригуючі збурення більш глибоко. Вони сподіваються, що в найближчому майбутньому проєкт принесе ще більше несподіваних відкриттів.