У риб виявили здатність розуміти й розділяти чужі емоції
Джерело:
Science,Сучасна наука переконана, що у багатьох тварин є настрій, зокрема й у риб. Нове дослідження показує, що вони можуть помічати емоції інших підводних жителів і переймати їх на себе.
Нове дослідження припускає, що наша здатність піклуватися про інших може мати дуже давнє походження. За словами вчених з Португальського інституту науки Гулбенкяна, вона могла бути глибоко вкорінена в доісторичних тваринах, які жили 450 мільйонів років тому, ще до того, як риби та ссавці розійшлися на дереві життя.
Цікаво Ґендальф би зрадів: в Австралії виявили останки гігантських орлів, яким понад 50 000 років
Що відомо
Дослідження показує, що риби можуть помічати страх інших риб і потім теж лякатися. Ця здатність регулюється окситоцином, тією самою хімічною речовиною мозку, яка лежить в основі емпатії у людей.
- Дослідники продемонстрували це, видаливши гени, пов'язані з виробленням і поглинанням окситоцину, в мозку рибок Даніо.
- Ці риби стали антисоціальними – вони не могли змінити свою поведінку, коли інші риби хвилювалися, і взагалі зрозуміти, що щось не так.
- Але коли деяким таким рибам вводили ін'єкції окситоцину, їхня здатність відчувати й відображати почуття інших риб відновлювалася.
Вони реагують на те, що інші налякані. У цьому плані вони поводяться точно так само, як ми,
– каже нейробіолог з Університету Калгарі Ібукун Акінрінаде, один з авторів дослідження.
Дослідження також показало, що рибки Даніо приділяли більше уваги тим особинам, які раніше зазнавали стресу – поведінка, яку дослідники порівняли з їхнім втішанням.
Попередні дослідження показали, що окситоцин відіграє аналогічну роль у мишей.