У румунському лісі знайшли скарб із тисячами середньовічних монет

20 липня 2023, 19:01
Читать новость на русском

Джерело:

Live Science

Група шукачів скарбів, озброєних детекторами металу, виявила в лісі на заході Румунії цілий казан закопаних монет. Їх передали до мерії міста Ноджорид на заході Румунії.

Загалом група розкопала понад 4860 монет, серед яких угорські денарії та три срібні талери. Точну кількість визначити не можуть, оскільки деякі з них міцно склеєні разом. Також серед знахідок – керамічний горщик, в якому й знаходилися середньовічні гроші.

Дивіться також У Бразилії знайшли артефакти, зроблені за 10 000 років до офіційного прибуття людини на материк

Деталі відкриття

Рауль Влад Сута, один із шукачів металу, який зробив знахідку, детально описав, як він і двоє його товаришів знайшли монетний скарб: "Я отримав короткий, але стабільний сигнал [на металодетекторі], і взявся за лопату. Я помітив маленьку срібну монету, ніби її витягли з моєї кишені. На невеликій глибині з'явилося ще кілька монет. Слідування за сигналами привело нас до того, що виглядало як горловина посудини".

Монети були випущені між 1500 і 1550 роками, під час правління Уласло II (який жив у 1456-1516 роках), також короля Чехії, Угорщини та Хорватії. Згідно з повідомленням у Facebook, скарб разом із керамічним горщиком важить майже 4,5 кілограма.


Скарб із монетами / Фото Raoul Vlad Suta

Мисливці за скарбами передали свою здобич мерії міста Ноджорид на заході Румунії, дотримуючись закону, згідно з яким кожен, хто знаходить предмети, що мають потенційну цінність, повинен повідомити про це місцеву мерію або музей протягом 72 годин з моменту знахідки. З тисяч монет лише чотири не вдалося ідентифікувати.

Наразі немає жодної додаткової інформації про те, чому монети були закопані саме там.


Скарб із монетами / Фото Raoul Vlad Suta

​Скарб із монетами / Фото Raoul Vlad Suta

Закон передбачає, що металошукачі "можуть отримати від 30% до 45% від офіційно визначеної вартості скарбу", згідно з румунським сайтом Krónika Online. Таке хобі потребує спеціального дозволу, який наразі отримали лише 200 людей, які зобов'язані дотримуватися чітких правил.