Росія почала використовувати Signal для масової розсилки пропаганди
Російська пропаганда присутня буквально всюди: у соцмережах, телеграм-каналах, новинах деяких українських медіа (свідомо чи ні), на YouTube. Менш поширеним для окупантів методом є надсилання особистих повідомлень. Цього разу вони звернули свою увагу на Signal, адже ним здебільшого користуються українські військові.
Що вигадали тепер
Як повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI, у новому фейку окупанти сфабрикували телефонний дзвінок нібито українського військового до нібито Центру соціальних служб з приводу грошових виплат, які чоловік з інвалідністю не може отримати вже кілька місяців. Там слухавку бере працівниця, з якою миттєво виникає словесний конфлікт. 24 Канал прослухав запис.
Дивіться також Російські хакери кілька місяців мали доступ до української енергосистеми, перш ніж атакувати її
Підроблений аудіозапис виконано в типовій стилістиці перехоплених дзвінків: ми бачимо дві піктограми, які схематично показують співрозмовників, субтитри російською (незрозуміло, для чого вони потрібні – хіба щоб потім показати ці записи в ефірі російських каналів) та чуємо явно неприродний беземоційний голос, ніби згенерований нейромережею – найімовірніше, так і є.
Конфлікт починають розпалювати зі слів "військового" про те, що він не має ноги, а "працівниця" Центру відповідає: "Добре". На що чоловік бурхливо реагує: "Що ж тут доброго?".
Ми можемо чути неправильно вимовлені слова з помилковими наголосами, а також не властиві нашій природній мові формулювання, що дозволяє легко розпізнати несправжність запису – подібний діалог важко уявити в реальному житті.
Прослухати повні аудіозаписи цієї фейкової розмови можна за посиланням на каналі SPRAVDI.Метою цього запису явно є розпалювання ненависті до державних органів з боку військових та цивільних осіб. На нібито записі одна сторона вдається до відвертого хамства, а інша – до нецензурної лексики.
Раніше росіяни також розсилали повідомлення з пропозицією українським захисникам здаватись у полон, очевидно копіюючи український проєкт "Хочу жить", метою якого є спонукати російських терористів скласти зброю та здатися.
На жаль, повністю безпечних мість, до яких би не дісталися руки російських терористів, в інтернеті не лишилося. Тож варто не забувати про їхні постійні інформаційні атаки й намагатись ретельно аналізувати отриману з мережі інформацію:
- Не довіряйте особистим повідомленням від незнайомців, анонімним публікаціям в інтернеті та коментарям під дописами, навіть якщо останні написані, на перший погляд, реальною людиною.
- Отримуйте та перевіряйте інформацію в кількох надійних джерелах, які посилаються на офіційних осіб чи органи.
- Пам'ятайте, що окупанти намагаються вивести своїх жертв на якомога сильніші емоції, тож вигадують близькі до життя історії, приправляючи їх несправедливістю та негативом, які миттєво розпалюють злість і відключають критичне мислення цілі.