Скарги працюють: YouTube видалив десятки тисяч відео, які поширювали кремлівську пропаганду

23 травня 2022, 12:24
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну YouTube заблокував близько 9 тисяч каналів та 70 тисяч відео. Видалені ролики та канали поширювали дезінформацію про війну в Україні та російську пропаганду.

Через скарги і не тільки відеохостинг заблокував та видалив низку каналів, серед яких не лише новостворені канали для поширення пропаганди та брехні, але й такі відомі блогери, як Володимир Соловйов. Також з платформи було видалено канали Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ Росії.

Не пропустіть Московський суд арештував російські активи Google

Водночас представники платформи не надали точних критеріїв модерації контенту щодо війни в Україні. Втім, що точно відомо, так це те, що YouTube почав пильніше приглядатися до російських каналів, оскільки багато з них пропагують насильство та ненависть щодо українців.

У нас є правила, які забороняють заперечувати значні насильницькі події, від голокосту до стрілянини у школі Сенді-Хук. Звісно, в Україні відбувається велика насильницька подія. І ми застосували це правило для безпрецедентних дій на платформі,
– повідомив продуктовий директор YouTube Ніл Мохан.

YouTube бояться блокувати у Росії

Після того, як YouTube почав видаляти пропагандистські відео та блокувати канали російських блогерів та відомств, у Росії почали погрожувати закриттям платформи. Ці погрози лунають доволі часто й досі, але ніхто не вживає жодних заходів, щодо блокування сервісу і цьому є свої причини.

Відеохостинг компанії Google завжди був чудовим інструментом для "поширення фейків і неправдивої інформації". Росія ж володіє найбільшою на планеті фабрикою тролів і може дозволити собі плодити сотні акаунтів та поширювати тисячі пропагандистських та брехливих відео про війну в Україні.

Читайте на сайті Більшість російських працівників Google покинули країну, – The Wall Street Journal

Якщо заблокувати YouTube, агресор втратить інструмент для поширення такої інформації.

  • Таким чином російська влада боїться втратити майданчик для пропаганди, який є одним з головних джерел інформації для величезної кількості російського населення.
  • Сьогодні окремі блогери збирають довкола себе аудиторію таку велику, яка телебаченню й не снилася – мільйони переглядів.
  • Молодь переважно проводить час на YouTube, а не біля телевізора.
  • І навіть якщо споживає продукт одного з підконтрольних владі каналів, все одно віддає перевагу робити це в інтернеті у зручний для себе час.