Новий американський безпілотник-убивця може стартувати з винищувача наче ракета

18 вересня 2023, 15:31
Читать новость на русском

Джерело:

NewAtlas

Американське агентство DARPA разом із компанією General Atomics підготували до перших льотних випробувань безпілотник LongShot, оснащений ракетами класу "повітря-повітря". Найцікавішим є те, що він і сам може стартувати наче ракета – з-під крила винищувачів.

Головною метою цієї розробки є покращення застарілих сьогодні літаків. Річ у тім, що найсильніші армії світу сьогодні використовують реактивні винищувачі 5-го покоління. Це, наприклад, американські F-35 і китайські J-20. У наступне десятиліття ми побачимо вже шосте покоління. Але літаки четвертого досі використовуються у ВПС багатьох країн. Тож інженери намагаються повернути їм актуальність, збільшити їхній військовий потенціал і зрівняти шанси в повітряному бою.

Дивіться також У Швеції винайшли камуфляжну сітку, яка ховає від радарів, але пропускає радіохвилі та GPS

Що відомо про безпілотники LongShot

Програму LongShot було запущено у 2020 році компанією General Atomics. Вона полягає в розробці БПЛА зі збільшеною ефективністю і дальністю ураження.

  • Дрон оснащений ракетним двигуном, є носієм мінімум двох ракет класу "повітря-повітря" і може запускатися з борту винищувача.
  • Про систему управління дрона, дальність і швидкість польоту та інші характеристики даних поки що немає.
  • Цілком імовірно, безпілотник не тільки несе додаткове озброєння, а й сам є дроном-камікадзе, здатним вражати цілі самим собою.
  • Наразі неясно, чи можна встановити на одному літаку відразу два дрони (тобто чотири ракети), чи лише один.

Випробувальні польоти заплановані на початок 2024 року. За їхніми результатами буде проведено оцінку основних характеристик управління БПЛА і розроблено плани для подальших модифікацій. 

Нагадаємо, США також розробляють системи штучного інтелекту для управління дронами. Однак не всі в захваті від цієї ідеї. Деякі фахівці висловлюють занепокоєння тим, що люди хочуть передати право рішення машині, адже вона, на їхню думку, може легко схибити й обрати неправильну ціль – наприклад, цивільну людину чи невійськовий об'єкт.