Цензура нового рівня: з'явився список заборонених у Китаї гравіювань на продуктах Apple
Джерело:
Citizen LabДослідницький центр Школи глобальних справ і державної політики імені Мунка при Університеті Торонто провів розслідування, у результаті якого з'ясувалось, що у компанії Apple існує список слів, фраз і навіть цифр, які заборонено гравіювати на її пристроях у Китаї. У більшості країн виробник забороняє гравіювання з образами, расизмом та сексуальним контентом. Проте Китай – окрема історія.
Окрім материкового Китаю, заборона діє і на територіях Гонконга та Тайваню. Дослідники уже попросили компанію про коментар. Apple відповіла.
Цікаво Кого чекає Україна: які компанії мають офіційні представництва, а про які ми лише мріємо
Що заборонили
- 8964. Це число начебто натякає на протести, що пройшли 4 червня 1989 року на площі Тяньаньмень. "89" – це рік. "6" – порядковий номер місяця. "4" – день.
- 43 відсотки усіх заборонених слів відносяться до політичної системи Китаю, Комуністичної партії, окремих чиновників, а також дисидентів.
- Заборонені також згадки незалежних інформаційних агентств та загальні терміни, що стосуються релігій, демократії та прав людини.
- Для материкової частини країни заборонено 1045 виразів.
- У Гонконзі кількість заборонених слів – 542.
- 397 – на Тайвані.
Тест на цензуру, проведений Citizen Lab / Фото Citizen Lab
Apple у даному випадку знаходиться у досить складному становищі. З одного боку на неї тисне громадськість, яка звертає увагу на найменші випадки порушення міжнародних норм в області прав людини. А з іншого стоїть один з найбільших ринків світу – жорстко контрольований і цензурований, але здатний приносити багатомільярдні прибутки. Компанії необхідно чимось жертвувати.
Коментар Apple
Керівник відділу конфіденційності Apple Джейн Хорват у своєму листі до Citizen Lab повідомила, що компанія забороняє гравіювання окремих фраз, які вважаються незаконними за місцевими правилами. Таким чином, для кожної країни питання розглядається окремо – одного глобального списку заборонених для всіх фраз не існує.
Наостанок команда Citizen Lab висловила припущення, що у даному випадку Apple не просто "забанила" окремі слова та вирази. Вона начебто сама заборонила навіть ті варіанти гравіювань, яких китайська влада не вимагала.
Схоже, що деякі фрази були скопійовані з іншого джерела, яке використовувалось для цензурування продукції однієї з китайських компаній. Мова йде про десять імен людей з прізвищем Чжан. Причина заборони на це прізвище невідома.
Ваш комп'ютер не справляється з вимогливими іграми? ASUS легко розв’язує цю проблему. Потужне залізо у поєднанні високою якістю – і ви забудете про підвисання. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про продукцію ASUS.