SoftBank представив надтонкі сонячні панелі для стратосферних дирижаблів
SoftBank оголосив про значний прорив у технології легких, ультратонких сонячних панелей, призначених для живлення висотних дирижаблів, які потенційно можуть замінити вишки стільникового зв'язку у віддалених районах по всьому світу.
Вагою лише 665 грамів на квадратний метр, сучасні гетероперехідні кремнієві панелі можуть похвалитися вражаючою ефективністю у 22,2%. Повідомляє 24 Канал з посиланням на PV-Magazine. Інновація має на меті досягти цільової ваги 500 грамів на квадратний метр, щоб оптимізувати роботу дирижаблів на стратосферних висотах.
А тим часом Нова технологія витягує воду навіть із найсухішого повітря в пустелі
Ці висотні платформи, відомі як HAPS (High Altitude Pseudo Satellites – висотні псевдосупутники), зазвичай мають форму дирижаблів, оснащених гнучкими сонячними батареями на їхніх вигнутих поверхнях.
При розробці цих елементів пріоритетними є легкість та економічність, що спонукало SoftBank обрати кремній замість дорожчих високоефективних матеріалів, які зазвичай використовуються в космічній галузі. Хоча такі матеріали пропонують більшу ефективність, вони є надто дорогими для використання на Землі.
Сонячні панелі / Фото Softbank
Особливості інноваційних панелей
Розроблена китайською компанією LONGi та японською Fujipream Corporation, сонячна панель складається з декількох шарів – захисного листа, фотоелектричних елементів, герметика та заднього листа, кожен з яких має розмір від 25 до 150 мікрон.
Фотоелементи з'єднуються 250-мікронним мідним провідником за допомогою низькотемпературної пайки. Така точна конструкція дозволяє отримати сонячну панель розміром 563 на 584 міліметри і вагою всього 218,5 грамів, в результаті чого повний квадратний метр панелі досягає порогу в 665 грамів. Перевірена ефективність цих панелей склала 22,2%.
LONGi та Fujipream також вивчають можливості подальшого зниження ваги цих сонячних елементів, щоб досягти позначки в 500 грамів на квадратний метр.
Дивіться також Leclanché представила першу в світі літій-ніобієву батарею для важкої техніки
Якщо ці панелі надійдуть у масове виробництво, вони можуть знайти широке застосування за межами аерокосмічної галузі, наприклад, у будівництві та автомобільній промисловості, дозволяючи генерувати енергію на різноманітних, нерівних поверхнях, що піддаються впливу сонячного світла.