Вчені створили електронні кровоносні судини: які перспективи у винаходу

4 жовтня 2020, 08:15
Читать новость на русском

Китайські та швейцарські вчені розробили аналог кров’яних судин, використавши раніше винайдений ними металополімерний матеріал. Гнучкі та здатні до розкладання, вони імітують будову справжніх судин.

Розробку вже протестували на кроликах і в майбутньому планують використовувати для відновлення пацієнтів після операцій. Результати дослідження опублікували в журналі Matter.

Цікаво Дослідникам вдалося записати на невелике скло 75,6 терабайт даних

Досліди на штучній моделі рани показали, що електрична стимуляція створених кровоносних судин поліпшила загоєння і сприяла утворенню нової тканини у природних судин.

Як проводили дослідження

Для наступного етапу дослідів вчені замінили сонні артерії у кроликів. Було виявлено, що штучні судини так само ефективно забезпечують достатній потік крові, не викликають запалень і не зазнають серйозних деформацій всередині тварин.

Дослідження проводили на кроликах / Фото cell.com

За словами вчених, попереду ще багато роботи: вони збираються модернізувати свій винахід і почати досліди вже на людях. Зокрема, дослідники мають намір забезпечити можливість повного розкладання штучних судин в тілі після того, як вони стануть непотрібні.