Британія виділяє 5,7 мільярда доларів на розробку власної армії дронів
Широке застосування безпілотників у війні в Україні показало всьому світові, що цю технологію більше не можна ігнорувати. Армії низки країн уже звернули на неї особливу увагу. США, наприклад, скасували дуже дорогий проєкт з розробки гелікоптерів, щоб зосередитись на дешевших, але не менш ефективних дронах. Тим часом Британія спрямує в цю сферу 4,5 мільярда фунтів стерлінгів.
Ще більше дронів
Ці значні кошти підуть на реалізацію Стратегії використання безпілотників у Великій Британії, про яку нещодавно оголосило Міністерство оборони країни, посилаючись на "уроки, отримані в Україні" як на каталізатор цих зусиль.
Дивіться також Український бізнес готовий виготовляти більше мільйона дронів на рік, – Шмигаль
У відомстві заявили, що програма призначена для "швидкого експериментування, тестування й оцінки безпілотних платформ, об'єднуючи підходи британської армії, Королівського військово-морського флоту та Королівських військово-повітряних сил, об'єднаних Стратегічним командуванням Великої Британії".
Новий підхід передбачає швидке постачання систем для збройних сил, оснащення особового складу критично важливими засобами розвідки, розвідки, спостереження, завдавання ударів і логістичними можливостями. Це залишить позаду довгі терміни розробки й тривалі обговорення вимог. Після введення в експлуатацію системи можна буде розвивати та модернізувати "для того, щоб іти в ногу зі швидким розвитком технологій і зміною картини загроз".
Оголошуючи про цю програму, міністр оборонних закупівель Великої Британії Джеймс Картлідж підкреслив, що інноваційне розгортання безпілотників в Україні дало військовослужбовцям усього світу уроки, на яких вони можуть ґрунтуватися — робота, яка, ймовірно, повністю змінить те, як відтепер планують і ведуть війни.
Конфлікт в Україні став інкубатором для нових способів ведення війни, і ми повинні вивчити й впровадити ці важкі уроки. Швидка здатність розробляти й модернізувати безпілотні системи буде ключовим фактором для отримання переваги на полі бою, і ми повинні скористатися цією можливістю, щоб розвивати й підтримувати такі навички та спроможності у Великій Британії. Стратегія об'єднує чіткий, уніфікований фокус, підкріплений мільярдним фінансуванням, і водночас забезпечує гнучкість для задоволення різних вимог у повітрі, над сушею та на морі. Зрештою, мова йде про те, щоб засвоїти уроки з українського фронту й закупити дрони для Збройних сил Великої Британії у великих масштабах,
– каже Картлідж.
Керівництво країни не уточнює, чи призначена хоча б частина цих коштів на дрони, які потім передадуть Україні, чи буде витрачена виключно на власні потреби. Хай там як, але можна очікувати принаймні співпраці з українськими розробниками та військовими, які вже мають досвід роботи з БПЛА на полі бою та розуміють, яким повинен бути найкращий безпілотник для різних цілей.
Нагадаємо, Британія збирається витратити 2,5 мільярда фунтів стерлінгів на підтримку України в найближчому фінансовому році. Понад 200 мільйонів фунтів підуть на постачання Україні безпілотних систем. Як оголосив минулого тижня міністр оборони Великої Британії, країна розширить програму надання дронів з видом від першої особи (FPV) в рамках Коаліції з питань безпілотних літальних апаратів (Drone Capability Coalition).