"Рабська праця": як функціонує і хто працює на заводі БпЛА в Татарстані
У російському місті Єлабуга, що у Татарстані, функціонує завод з виробництва "Шахедів". Там мало не за їжу змушують працювати студентів училища та погрожують забрати їх в армію, якщо вони посміють скаржитись.
Російський опозиційний журналіст, міжнародний оглядач Іван Яковина зазначив 24 Каналу, що будь-який військовий завод є військовою ціллю. Тому студентам варто тікати звідти.
Читайте також Росія хоче виготовити 6 000 "Шахедів" на своєму секретному заводі до 2025 року, – WP
Змушують працювати студентів
Іван Яковина розповів, що цей завод вже працює, однак невідомо, якою буде якість цих безпілотників. Крім того, на заводі вже встиг розгорітись скандал, адже там змушують працювати студентів.
Було оголошено, що на цьому заводі використовується рабська праця. Місцевих студентів заганяють на цей завод та змушують працювати мало не за їжу. Ці студенти самі скаржились та плакали. На що їм відповідали: "Якщо ви будете обурюватись, вас звідси виженуть та заберуть в армію",
– сказав він.
Яковина про виробництво "Шахедів" у Росії: дивіться відео
Виробництво "Шахедів" у Росії: що відомо
- Видання The Washington Post написало, що у внутрішніх документах вказаний завод з виробництва іранських безпілотників у спеціальній економічній зоні "Алабуга" у Татарстані. Згідно з планом, до 2025 року завод має випустити 6 000 "Шахедів".
- Росія та Іран співпрацюють у форматі "франшизи": Іран поділився з Росією проєктною документацією та власними компонентами для виробництва дронів, а російська сторона має на цій основі відтворити виробництво в себе, масштабувати його та розв'язати проблеми з дефіцитними компонентами й логістикою.
- Зазначається, що план виробництва заводу має реалізовуватись у три етапи. Спочатку Іран постачає Росії дрони в розібраному вигляді, де їх збирають. Згодом у Росії повинні налагодити власне виробництво корпусу "Шахедів", електроніку й двигуни продовжать ввозити. Наступний етап – мінімальна допомога Ірану й вихід на цільовий показник у понад 4 000 дронів, які передадуть росіянам до вересня 2025 року.
- Речник ГУР Андрій Юсов заявив, що поки це тільки декларація про наміри росіян. Процес ще не завершений, а плани Росії можуть і не реалізуватися.