Британський історик знайшов могили тамплієрів у сільській церкві
Джерело:
Daily mailМогили, що належать таємничим лицарям-тамплієрам, були виявлені в англійській сільській церкві. Це вже назвали одним із "найбільш важливих національних відкриттів" подібного роду.
Середньовічний орден, що виник у XII столітті й мав відділення по всій Європі, був однією з наймогутніших і найбагатших релігійних організацій середньовіччя. Тамплієри відіграли велику роль у хрестових походах.
Дивіться також Скарб золотих монет залізного віку знайшли в Британському Уельсі
Що відомо про знахідку
Едвард Спенсер Діас знайшов вісім могил у церкві Святої Марії в Енвіллі, Стаффордшир. Історик вважає, що вона може бути однією з найважливіших церков тамплієрів у країні через її зв'язки з "найвеличнішим лицарем Англії", хоч і відносно далекі.
- Вільям Маршал, 1-й граф Пембрук, був лицарем, воїном, дипломатом і навіть двічі де-факто королем, одним з укладачів Великої хартії вольностей.
- Він вважається прототипом Ланселота в середньовічних оповіданнях про короля Артура.
- Маршал помер у віці 73 років 1219 року й був похований у церкві Temple Church у Лондоні після того, як на смертному одрі був посвячений у тамплієри.
- У церкві Святої Марії на вітражах зображено безліч гербів, зокрема герб Г'ю Мортімера з Челмарша, який одружився з онукою Маршала.
- Церкву було побудовано на початку XII століття, у той час, коли тамплієри створювали по всій Британії прецепторії – свого роду монастирі.
Могили тамплієрів / Фото Бена Холдера
Могила тамплієра / Фото Бена Холдера
На кожній з виявлених могил зображено тамплієрський хрест у подвійному колі — типовий символ ордену. На одному могильному камені також є хрест хрестоносця, найімовірніше, лицар, похований там, був і тамплієром, і брав участь у хрестових походах. Біля підніжжя тієї ж могили є також символ Єрусалимського хреста — показуючи, що невідомий лицар колись був на Храмовій горі в Єрусалимі.
"Залишається загадкою, чому тамплієри поховані саме в Енвіллі та чому це так довго було таємницею", – сказав Діас.