Як виглядає будинок, який збудували роботи: фото
У швейцарському місті Дюбендорф на верхівці будівлі NEST розташована незвичайна будівля. Основними його "будівельниками" були не люди, а роботи.
Будинок площею 200 метрів квадратних є результатом тривалої співпраці між дослідниками-професорами з ETH Zurich та експертами в галузі будівництва і фахівцями з планування, пише Pragmatika.Media.
Дивіться також: Музей майбутнього вже сьогодні: чим здивує футуристична споруда в Дубаї
Чим унікальна будівля? Будинок-демонстратор показує, як цифрові процеси можна використовувати у будівельних процесах, які нові можливості вони надають, особливо в енергоефективності та інноваціях.
Будинок-демонстратор у Швейцарії збудували роботи / Фото: pragmatika.media
Розробники із Цюрихського політехнікуму працювали над тим, аби зробити будівництво більш стійким і ефективним за допомогою цифрових технологій і водночас створити нові можливості дизайну для дому.
До прикладу, нова технологія будівництва Mesh Mold поєднує в собі дві традиційно розділені функції опалубки і армування. Цим процесом керувала роботизована система – спершу з високою точністю була виготовлена модель сталевої сітки, яку потім заповнили бетоном.
Роботи створюють сітку, яку заливають бетоном: дивіться фото
Ще одним роботом, який працював на цьому будівельному був In-situ Fabricator – він був призначений для виготовлення будівельних елементів на місці. Завдяки вбудованій системі навігації та датчиків він міг без труднощів самостійно орієнтуватись на будмайданчику.
Такий робот-"різноробочий" виконував завдання, які могли загрожувати життю чи здоров'ю, якби їх виконувала людина.
За допомогою 3D-принтера з високою роздільною здатністю були сформовані збірні стельові плити. На етапі друку такі технології будівництва, як освітлення та акустика, вже можуть бути інтегровані в будівельні елементи.
Стелю для будинку збудували на 3D-принтері / Фото: pragmatika.media
Тривимірна робототехнічна конструкція високоінтегрованих елементів з деревини розширює можливості геометричного дизайну збірних конструкцій і зводить до мінімуму зусилля, пов'язані зі встановленням окремих елементів.
Збір дерев'яних конструкцій-скелетів та їхнє виготовлення також відбувається "руками" роботів.
Дерев'яні конструкції будинку також збирає робот / Фото: pragmatika.media
Керувати "розумним" будинком можна з єдиної системи DigitalSTROM. Ця платформа дозволить керувати усіма елементами будинку незалежно від виробника: аналогові технології, IP-пристрої, аудіо- та мультимедійні програми, технології будівництва, сенсори тощо.
Музей робототехніки у 2020-му році почнуть зводити у Південній Кореї. Нікого не здивують тим, що його будуватимуть роботи.
Більше новин зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту та космосу читайте у розділі Техно