Яка сумна новина: росіяни не можуть активувати смартфони Samsung, ввезені паралельним імпортом

17 червня 2022, 18:32
Читать новость на русском

Джерело:

Зі смартфонами Samsung, ввезеними в Росію за системою паралельного імпорту, виникають проблеми — пристрої не активуються. Про проблему розповіло джерело, близьке до одного з ритейлерів.

Включити новий апарат, вставивши в нього SIM-карту російського оператора, неможливо, якщо пристрій не призначений для продажу в Росії. Про це повідомляють російські ЗМІ, пише 24 канал. 

Щоб активувати пристрій, в нього треба поставити SIM-карту оператора, що працює в географічній зоні, куди Samsung офіційно відвантажила смартфон, і проговорити по ньому кілька хвилин. Тоді, за даними джерела, все запрацює. З iPhone подібних проблем немає.

Цікаво Samsung створює абсолютно новий процесор для своїх флагманських смартфонів

Що відомо

  • У службі техпідтримки Samsung підтверджують, що "вкрай бажано" активувати новий апарат у тій країні, в якій він придбаний. Або ввезти разом з новим пристроєм SIM-карту оператора, що працює в цій державі.
  • Розблокувати новий Samsung в Росії можна, уточнили в одному з офіційних сервісних центрів виробника. Для цього треба привезти апарат, заплатити 5 тисяч рублів і почекати два тижні, поки Samsung розгляне питання і надасть співробітникам сервісу код регіонального розблокування.
  • Про те, що в Росії виникають складнощі з активацією нових апаратів Samsung, підтвердили в Mobile Research Group. Відзначають, що проблема виникає приблизно з 20 відсотків смартфонів, ввезених по паралельному імпорту – близько 45-50 тисяч одиниць.
  • Повідомляється, то виробник блокує будь-які апарати, ввезені в Росію з країн Близького Сходу, Південної та Південно-Східної Азії, Китаю. Смартфони, які офіційно поставлені на ринок країн ЄАЕС, активуються і в Росії.

Що кажуть у Samsung

Samsung заявляє, що така політика багато років існує на глобальному рівні, задовго до припинення їх поставок у Росію і введення паралельного імпорту.

Якщо користувач не активував смартфон, призначений для іншого ринку, в країні придбання, він може звернутися за послугою негарантійного сервісного обслуговування в країні використання,
– кажуть у компанії.

Тобто ситуація не нова. З нею просто раніше не мали справи, оскільки росіяни могли спокійно купити смартфон офіційно – усі вони були дозволені для користування в Росії. 

Таким чином росіяни, які й без того змушені платити більше за незаконно ввезені з інших країн смартфони, будуть платити ще більше в сервісних центрах або за SIM-карту закордонного оператора. Навряд чи це додаватиме ґаджетам компанії привабливості.