Єврокомісія заборонила TikTok на робочих пристроях через побоювання щодо захисту даних
Джерело:
euractivІТ-служба Європейської комісії наказала всім співробітникам виконавчого органу Європейського Союзу видалити відеозастосунок TikTok зі своїх робочих та особистих пристроїв. Вимога, надіслана електронною поштою всім співробітникам у четвер, 23 лютого, з'явилася на тлі зростаючого занепокоєння щодо захисту даних.
TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, має бути видалений усіма співробітниками Єврокомісії не пізніше 15 березня, інакше вони ризикують бути заблокованими у доступі до таких службових додатків, як робоча електронна пошта та Skype для бізнесу. За словами речниці Єврокомісії Соні Господінової, це рішення було прийнято Радою з корпоративного управління Єврокомісії з міркувань безпеки.
Читайте на сайті Почати з нуля: TikTok дозволить перезавантажити свою стрічку рекомендацій
Цей захід спрямований на захист Комісії від загроз кібербезпеки та дій, які можуть бути використані для кібератак на корпоративне середовище Комісії,
– сказала Господінова.
Реакція TikTok
Представник TikTok повідомив, що компанія розчарована рішенням, яке, на їхню думку, ґрунтується на "фундаментальних помилках". Компанія звернулася до Єврокомісії з проханням надати роз'яснення щодо того, як вони захищають дані 125 мільйонів людей по всьому ЄС, які щомісяця заходять в TikTok.
В Європейській комісії, що базується в Брюсселі і є виконавчим органом Європейського Союзу, працює близько 32 000 постійних і контрактних співробітників. Заборона TikTok слідує за аналогічним кроком уряду США, який минулого року заборонив державним службовцям використовувати додаток на робочих пристроях.
Генеральний директор TikTok Шоу Зі Чу нещодавно провів зустріч з високопосадовцями ЄС, намагаючись відновити довіру до компанії. Під час зустрічі Чу пояснив, що компанія має пройти довгий шлях для вирішення проблем із захистом даних.
Цікаво TikTok відтепер заборонений на мобільних пристроях американських законодавців
Скандал з доступом працівників TikTok до даних користувачів
У листопаді адміністрація TikTok визнала, що співробітники штаб-квартири компанії в Китаї могли мати доступ до персональних даних користувачів з ЄС та інших країн світу, після того, як Forbes опублікував викриття, що застосунок використовувався для шпигунства за американськими журналістами. У серпні минулого року парламент Великої Британії також видалив свій акаунт у TikTok через занепокоєння щодо можливого використання Пекіном цього застосунку для шпигунства.