Євросоюз заборонив передавати російським операторам зв'язку технології Ericsson та Nokia

11 квітня 2022, 18:00
Читать новость на русском

Нові санкції, введені ЄС проти Росії, передбачають заборону передачі технологій операторам зв'язку, підконтрольним державі. Зокрема, мовиться про "Ростелеком" та оператори Tele2 і "Транстелеком", що займається будівництвом магістральних мереж на інфраструктурі ВАТ "РЗД", а також "Воєнтелеком", підконтрольний Міноборони Росії.

Як повідомляє 24 канал, п'ятий пакет санкцій проти Росії ухвалений 8 квітня, поширюється на постачання в Росію технологій – у тому числі для цивільних мереж зв'язку у разі, якщо мережами володіють оператори з державною часткою понад 50%.

Не пропустіть Росія може заблокувати сервіс вимірювання швидкості інтернету SpeedTest: що порушила компанія

Якщо раніше санкційні заборони передбачали винятки для продажу технологій для телекомунікаційних мереж, то в новій редакції пакету санкцій з'явилося спеціальне уточнення щодо контрольованих державою компаній.

Серед іншого обмеження стосуватимуться й мереж спеціального призначення, розрахованих на переважно державні потреби. На той же "Ростелеком" вже накладено секторальні санкції США, але європейський варіант набагато ширший і жорсткіший.

Як це вплине на Росію

Одними з найбільших постачальників для мереж мобільного зв'язку в Росії були Ericsson і Nokia (20% та 30-40% відповідно). В останні роки до них приєдналися і китайські компанії, серед яких Huawei, та доля європейських компаній досі найбільша. За даними Асоціації розробників і виробників електроніки щорічно на російському ринку продається телеком-обладнання на суму понад 4 мільярди доларів. З цієї суми лише 780 мільйонів – обладнання російського виробництва.

Найбільшим замовником російських продуктів є "Ростелеком", оскільки на компанію поширюються вимоги місцевого законодавства щодо закупівлі російського обладнання, але тут не все так просто. Річ у тім, що так зване "російське" обладнання в країні виробляють понад 100 компаній, які останнім часом сильно страждають від дефіциту комплектуючих, які постачаються з-за кордону. Зокрема базові станції та системи білінгу в Росії взагалі повністю закордонні.

Російський Tele2 потрапив під найжорсткіші санкції, однак на цей час він перебуває у найбільш виграшному положенні оскільки встиг оновити мережеве обладнання в регіонах. Однак це обладнання періодично потребує заміни, а крім того, Шведська компанія Tele 2, як власник бренду, має намір заборонити використовувати його в Росії.