Завершено будівництво найдовшої стіни, надрукованої на 3D-принтері
Перша в світі набережна довжиною 500 метрів надрукована на 3D-принтері в китайському Сучжоу, розташованому недалеко від Шанхая. Стіна складається з окремих модулів, які забезпечують прибережній лінії захист від сильної течії річки.
Для чого звели стіну
До теми: Універсальний робомобіль Loci надрукували на 3D-принтері
Зростання рівня води в річці може призвести до небажаних наслідків для прибережних територій – ерозії, заболочування низин, забруднення водоносного шару і сільськогосподарських угідь. Це також руйнує місця проживання птахів, рослин і риб. Для протидії воді будують спеціальні природоохоронні берегові лінії, повідомляє Winsun3dbuilders.
Зазвичай для зведення таких споруд використовують бетон або спеціальна цегла. Хоча такі рішення мають достатню міцність і забезпечують необхідний захист, вони вимагають значних коштів і часу. Крім того, земляні роботи і закладка фундаменту можуть порушити екосистему річки і привести до появи нових проблем.
Чому саме 3D-друк
3D-друк дозволяє виготовляти берегові конструкції, які слідують руху річок, захищають землю від ерозії і при цьому не завдають шкоди місцевій флорі і фауні.
Шанхайська компанія Winsun Building Technology розробила і виготовила на 3D-принтерах бетонні модулі, які відповідають усім вимогам з надійності та безпеки берегових ліній.
Перша надрукована на 3D-принтері стіна:
Крім того, їх дизайн з використанням з національних візерунків, дозволяє вирощувати на набережній радують око рослини. 500-метрова стіна встановлена вздовж течії річки Сучжоухе в провінції Цзянсу.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно