Збій Cloudflare: що з найбільшою мережею серверів у світі й чому не працювала частина інтернету
Джерело:
The VergeВранці 21 червня користувачі десятків сервісів зіткнулися з масштабними збоями. Проблема, як з'ясувалося, виникла на стороні компанії Cloudflare, яка обслуговує ледь не весь інтернет.
Cloudflare — американська компанія, що надає мережеві послуги доставки контенту, захисту від DDoS атак, роботи служб безпеки в інтернеті та сервіси сервера розподілених доменних імен. Служби Cloudflare працюють посередником між відвідувачем вебсайту і хостинг-провайдером.
Цікаво Дослідники знайшли нову шпигунську програму, яку використовував уряд Казахстану
Що сталося
- Перші проблеми помітили ще до 10:00.
- Постраждало багато відомих сервісів, серед яких месенджер Discord, новинний агрегатор Feedly, сервіс доставки їжі DoorDash, потоковий сервіс Crunchyroll, NordVPN, новинні ресурси Register та Medium, сервіси Groww, Buffer, iSpirt, Upstox, Social Blade, Zerodha. Зачепило криптовалютні біржі FTX, Bitfinex, Coinbase, WhiteBit, DeFi-протокол PancakeSwap. Крім того, "лягла" інтернет-компанія, яка займається розробкою програмного забезпечення для онлайнових і роздрібних магазинів Shopify та комп'ютерна онлайн-гра League of Legends.
- Можна говорити про те, що збій тим чи іншим чином зачепив майже весь інтернет.
- Компанія практично одразу повідомила, що знає про проблему й працює над її подоланням.
За даними джерела, найбільші проблеми спостерігалися у користувачів служби DNS Cloudflare. Кілька співробітників Verge виявили, що вони взагалі не змогли отримати доступ до жодного вебсайту під час відключення. Тимчасовим рішенням пропонували зміну конфігурації DNS – перехід до використання стандартних налаштувань DNS провайдера вирішував більшість проблем.
Збій усунули менш ніж за дві години: об 11:08 за Києвом компанія опублікувала повідомлення про розв'язання проблеми.
Це не перший подібний випадок в історії компанії. У липні та серпні 2020 року два інциденти також призводили до падіння сервісів. Зокрема, не працювали тоді Patreon, Deliveroo, GitLab, Zendesk, Medium, Discord.Нагадаємо, нещодавно Cloudflare відбила рекордну DDoS-атаку потужністю в 26 мільйонів запитів за секунду. брав участь невеликий, але потужний ботнет, що складається з 5067 пристроїв, об'єднаних в одну мережу. Кожен такий комп'ютер здатен генерувати приблизно 5200 запитів за секунду. Ціллю називають одного з клієнтів компанії, що використовує безплатний тарифний план.