Технологія диверсії: як діють безпілотники та хто винен у вибухах на Вінниччині

27 вересня 2017, 18:54
Читать новость на русском

Спеціаліст та волонтер Андрій Римарук розповів про ймовірні техніки та технології підривів складів у Калинівці у прямому ефірі 24 Каналу.

Як діють безпілотники

– Деякі безпілотні апарати літають на відстані 120 кілометрів. Це вже навіть не електричні, а "бензинові" безпілотники: час їхнього польоту може становити близько 10 годин, зі швидкістю 80 кілометрів на годину. Це міг бути, також, як апарат-"камікадзе", який впав у визначене місце, так і просто апарат, який скинув снаряд чи запал.

Безпілотний апарат, по факту війни, став популярним. Це дієва технологія. Його можна було б взяти навіть й тут, не завозячи з РФ, навіть самотужки зробити у самій Вінниці.

– Територія складу дуже велика. Якщо зв'язківці "охоронятимуть" небо, то вони помітять навіть найменші подібні механізми.

Система охорони

– Система охорони стратегічних об'єктів, на жаль, дуже шкутильгає. З моєї точки зору, після аналогічних випадків такі підрозділи повинні мати відповідний рівень безпеки. Тобто має бути, окрім всього, протиповітряна оборона й система радіоелектронної боротьби. І якщо на таким чином захищену територію залітає безпілотник, система без проблем його фіксує й збиває.

Хто винен

– В принципі, треба зрозуміти спершу, чи це диверсія безпілотником, чи, можливо, завербовані наші вояки. До начальника складу особливих претензій, якщо він не порушив правила охорони й безпеки, бути не може. Це радше питання до вищого керівництва.

Я пригадую, яке озброєння ми мали на початку 2014 року. Так ось охорона складів, здається, з того часу не змінилася.