Телекар'єра Мендель та піар влади: найцікавіше про канал для окупованих територій "Дом"

7 квітня 2021, 22:37
Читать новость на русском

Вже понад рік зі скандалом відкритий державний телеканал "Дом" мовить для глядачів з тимчасово окупованих територій Донбасу. Створили його на базі колишнього державного.

Керівництво каналу

Керувати "Домом" призначили людей з оточення Володимира Зеленського. Один з них – Олексій Кірющенко, про якого напівжартома кажуть, що він зробив з Зеленського президента.

До теми Український телеканал "Дом" почав мовлення на окупованих Росією територіях

Саме він був режисером всіх 3 сезонів серіалу "Слуга народу", який і відкрив Зеленському дорогу в політику.


Олексій Кірющенко був режисером "Слуги народу" / Фото fakty

Коротко про Кірющенка

  • В приватних бесідах Кірющенко називає президента Вовою. Також він каже про себе "росіянин українського походження".
  • Саме Кірющенко був режисером колись забороненого в Україні серіалу "Свати", адже його головні герої їздили в окупований Крим.
  • Також він працював над серіалом "Моя прекрасна няня", де українка Вікторія прислужується московським аристократам.

Нині для телеканалу "Дом" Кірющенко займається сценаріями і запуском нових проєктів, а коли збільшать фінансування – зніматиме серіали і фільми.

Політолог Тарас Семенюк зауважив, що у цій ситуації варто поставити запитання Зеленському.

Це ж людина, яка з ним прийшла. Якщо Зеленський йому дозволив та дав можливість керувати – тоді це відповідальність президента,
– сказав Семенюк.

Він зауважив, що Кірющенко – талановитий режисер, а тому саме серіалу "Слуга народу" Зеленський і став президентом.

Керує каналом "Дом" ще одна людина з команди Зеленського – Юлія Островська.


Юлія Островська є ще одним керівником каналу / Фото hromadske

Коротко про Островську

  • Працювала директоркою з виробництва Студії "Квартал 95".
  • За рік її керівництва каналом "Дом" кількість програм зросла, запустили супутникове мовлення, дещо змінили концепцію каналу.
  • На початку мовлення "Дом" транслював на окупований Донбас програми національних медіагруп, який ті надали безкоштовно для швидкого старту.

Головною ідеєю запуску каналу для окупованих територій було інформувати Донбас про позитивні зміни в Україні. Хоча на практиці це часом схоже на прикрашання реальності і піар чинної влади.

Провальний старт телекар'єри Мендель

Ще кілька тижнів тому ведучою однієї з програм "Дому" стала прессекретарка президента Юлія Мендель. Програма так і називалась – "Погляд з Банкової".

До теми Авторський проєкт: Мендель дебютувала як телеведуча

Прем'єра вийшла дуже гучною, але швидше тим, що пілотний випуск Мендель зібрав 18 тисяч дизлайків і менше ніж тисячу вподобань. Мендель розкритикували.

Керівництво телеканалу заявило, що прессекретарка – лише гість програми, а усі закиди в піарі влади на "Домі" відкидають.

Не коментую це, адже це не правда,
– сказала Островська.

Гроші від держави

Торік на новий канал для Донбасу держава виділила 257 мільйонів гривень. На 2021 рік просили 600 мільйонів гривень, але в підсумку держпідприємство отримало 300 мільйонів на обидва своїх канали – "Дом" і UATV. Останній у віддалених планах мріють перетворити на міжнародний російськомовний канал, що міг би тягатись з Russia Today.

"Безумовно, керує всім Банкова. Безумовно, що весь телеканал "Дом" – це погляд з Банкової, якою вони хочуть представити Україну окупованим територіям. На скільки їм це вдається, поки що під питанням", – зауважила редакторка сайту "Детектор медіа" Наталія Лігачова.

Спроба донести позицію Банкової саме в такий спосіб – має право на життя, але це більше якась суб'єктивістика. Це не є щось об'єктивне, це не класична журналістика, це радше блогерство,
– пояснив політолог Семенюк.

До слова. В останній програмі "Погляду з Банкової" прессекретарка президента Юлія Мендель обмовилась, що в Україні є своя "українська російська мова". Цим змусила включитись в дискусію навіть мовного омбудсмена. Тарас Кремінь зауважив, що єдиною державною мовою в Україні є українська.