Теракотова армія - одна з найбільш визначних археологічних знахідок людства

16 квітня 2011, 16:16
Читать новость на русском

Столиця древнього Китаю - місто Сіань. Сьогодні тут пагоди та древні вежі переплітаються із хмарочосами.

Одне з найбільших див світу ми побачимо виїхавши за межі міста. Наше диво було заховане від людського ока на довгих два тисячоліття.

Грізну армію теракотових воїнів випадково знайшли у 1974 році. Це одна із найбільш визначних археологічних знахідок людства.

Як і Велика китайська стіна, Теракотова армія датується періодом правління китайського імператора Цінь Ші Хуан Ді.

Перший китайський імператор помер понад дві тисячі років тому. Його похорон став непересічною подією.

Тіло володаря помістили у велетенський мавзолей, який став таким собі підземним містом мертвих. У цьому місті стояло понад 8 тисяч статуй грізних воїнів. У некрополі імператора поховані статуї воїнів у повних обладунках. Тут є навіть зброя та колісниці.

Утім, час зберіг далеко не всі шедеври. Теракотові воїни і досі наводять жах виразами своїх облич, хоча зброї у їхніх руках уже немає.

Заглянути їм у вічі - це справжній виклик. Емоції на обличчях теракотових воїнів не повторюються. Як зрештою і самі обличчя. Усі вони різні.

Їхніми прототипами були люди зі всієї китайської імперії. В обличчях скульптур можна побачити навіть етнічні та культурні відмінності.

Теракотові воїни охороняли велику китайську стіну, коли її будували. Загалом у армії - вісім тисяч воїнів. Чимало з них вже мандрують світовими виставками, але більшість воїнів досі під завалами. Тож для відновлення усієї скульптурної теракотової армії знадобиться ще не один рік. Однак це робить працю археологів ще біль захоплюючою.

Мабуть ніхто не може припустити, скільки у собі приховує імператорська гробниця.