Територіальна оборона не готова відокремитися, – Поданчук

23 грудня 2020, 12:22
Читать новость на русском

До 29 грудня у Верховній Раді подадуть президентський законопроєкт про тероборону. Також є ще й альтернативний законопроєкт він народних депутатів, які вже зареєстрували його.

Щодо цього питання є 2 напрацьованих рішення Президента України Володимира Зеленського. Про це в ефірі 24 каналу розповів радник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Денис Поданчук.

Актуально Коронавірус у ЗСУ: від хвороби лікуються 2 697 людей

Напрацьовані рішення Зеленського

Згідно з одним рішенням, територіальна оборона залишиться у складі сухопутних військ. Згідно з іншим, територіальна оборона буде відокремленою в окремий вид військ.

Вона (територіальна оборона – 24 канал) може розвиватися набагато ефективніше, але зараз вона не є інфраструктурно готовою відокремитись,
– зазначив Поданчук.

За його словами, якщо таке рішення ухвалять, то деякий час, можливо, рік чи два, територіальна оборона може користуватися тими фондами сухопутних військ, якими вона користується наразі.

Зазначимо! В Україні є 3 види сил: сухопутні війська, авіація та флот. Також є 2 окремих типи військ: сили спеціальних операцій та десантно-штормові війська

.

Поданчук відзначив, що якщо подадуть другу пропозицію, то територіальна оборона відокремиться в окремий тип військ.

Переваги відокремлення

Є певні переваги, що тероборона стане окремою:

  • вона матиме окреме фінансування;
  • вона матиме повністю свою систему управління, зокрема системи логістики, підготовки, матеріально-технічного забезпечення.