Тимошенко у змові із Фірташем проти Яценюка, — журналіст

14 травня 2015, 18:35
Читать новость на русском

Про сфери впливу у парламенті, бізнес-групи і політику розповіли гості студії Телеканалу новин "24" – головний редактор "Новое Время" Віталій Сич та журналіст "Новое Время" Христина Бердинських.

Господарі Ради: хто вони?

Бердинських: всі депутати із різних фракцій розповідають, що найпотужнішим центром впливу в парламенті є Президент.

Є ще великий центр впливу – це так звані олігархи і що цікаво, у них є люди у різних фракціях.

– Це, звісно, Фірташ, Льовочкін і Бойко. Ми їх позначаємо як єдину команду. І Ігор Коломойський, у якого найцікавіша ситуація – Борис Філатов, його найближчий соратник у парламенті, каже, що у них є 15 людей, з якими вони співпрацюють у Раді.

Бізнес-групи і політика

Сич: є люди, які поводять себе доволі незалежно. От, наприклад, фракція Юлії Тимошенко – складно сказати, що хтось її в певній мірі до чогось зобов'язує. Є, до прикладу, "Самопоміч", яка або є горизонтальною, або має центр в обличчі Андрія Садового. Також нам почало здаватись, що Ляшко веде досить незалежну гру.

Бердинських: що стосується фракцї Тимошенко, відомо, що в неї багаторічний конфлікт з групою Фірташа, Льовочкіна та Бойка.

Але, як не дивно, у них зараз є спільний інтерес, спільний опонент – це Арсеній Яценюк.

– В цьому ж ключі виступають "свободівці". А, наприклад, Олег Ляшко зараз виступає в одному ключі з командою Коломойського і вони найчастіше критикують Президента.

Бердинських: найбільше втратив, у порівнянні із попереднім парламентом, Рінат Ахметов. Зараз у нього є тільки половина "Опозиційного блоку", там є колишні його співробітники. Це пов'язують і з подіями на Сході.

Незалежні політики

Бердинських: в Блоці Петра Порошенка є 5 груп десь по 30 людей. І лише у групі Кличка люди знають одне одного. В інших групах люди одне одного навіть в обличчя не знають.

Сич: якщо ви пам'ятаєте попередній парламент, то там була вертикальна ієрархія організації – всі голосували за помахом однієї людини. Зараз, це все ж більше схоже на законодавчий орган влади, де люди мають певну думку, позицію та відстоюють її.