ТОП-10 кращих фільмів Рязанова
Режисер культових радянських фільмів Ельдар Рязанов пішов з життя залишивши по собі близько 30 фільмів, котрі стали спражньою класикою радянського кіно.
Ми вирішили згадати кращі його картини, котрі стали невід'ємним елементом цілої епохи.
Карнавальна ніч (1956)
Це перший фільм Рязанова, який подарував йому всенародну любов, а народу, у свою чергу, подарував воістину диво кінематографу – Люсю Гурченко і пісеньку про п'ять хвилин, пише Вigmir.net.
Гараж (1979)
На ідею створення фільму Рязанова надихнуло реальні збори гаражного кооперативу, тобто цілком можна сказати, що фільм знятий на основі реальних подій. Чудова ілюстрація того, що з людьми робить можливість втратити гараж. Але якщо поглянути глибше, то цей фільм прекрасно ілюструє небажання людей слухати когось, окрім себе.
Службовий роман (1977)
Цей фільм, певно, знайомий усім. Навіть діалоги з нього цитують напам'ять. Примітно, що головні сцени між Новосельцевим і Калугіною – чиста імпровізація від початку до кінця. А слова пісні "У природи немає поганої погоди" написав сам Рязанов, бо йому не сподобалося те, що йому пропонували різні поети і сценаристи.
Іронія долі, або з легким паром! (1975)
Без перебільшень – це один з головних фільмів радянської епохи. Для багатьох Новий Рік асоцієються саме з цим чудернацьким та життєвим фільмом.
Барбра Брильська – головна радянська актриса з Польщі – сьогодні виступає з активною критикою політики Путіна.
Гусарська балада (1962)
Лариса Голубкіна – ще одна чудова актриса, яку відкрив Ельдар Рязанов, зіграла молоду особу, яка мріє воювати з Наполеоном, переодягається в юнака і йде на війну. Прекрасний Юрій Яковлєв грає поручика Ржевського, в якого закохується дівчина.
Чудесний легкий та недурний фільм про любов та відвагу.
Стережись автомобіля (1966)
Сумна комедія про радянського Робіна Гуда, який, викрадаючи машини у хабарників і спекулянтів, віддає виручені за них гроші в дитячі будинки. Інокентій Смоктуновський зіграв у цьому фільмі найкращу свою роль – роль великої наївної дитини, який тішить себе надією на те, що цей світ можна виправити.
Зигзаг удачі (1968)
Черговий приклад вдалої творчої спілки Ельдара Рязанова і кінодраматурга Еміля Брагінського. Фільм про те, що всі ми надто любимо гроші.
Вокзал для двох (1982)
У 1983 році цей фільм став учасником офіційної конкурсної програми Каннського кінофестивалю.
Головний герой за випадковим збігом обставин застряє на станції місцевого вокзалу без документів і знайомиться з офіціанткою привокзального ресторану Вірою. Така затримка ніяк не вписується в його плани, оскільки він їхав побачитися з батьком перед тим, як повинен відбудутися суд. Але любов, як відомо, приходить в найнесподіваніший момент.
Жорстокий романс (1984)
Фільм знятий за п'єсою Олександра Миколайовича Островського. Головну роль зіграла Лариса Гузєєва. Її матінка – збідніла дворянка по черзі видає своїх дочок заміж за заможних чоловіків, а молодшу – все ніяк. У результаті всіх марних спроб це зробити Лариса переходить з рук в руки то одного, то іншого кавалера і навіть встигає закохатися. Але кожен з претендентів на руку і серце красуні ставиться до неї виключно, як до предмету. Любов'ю тут і не пахне. І трагедія вже не за горами.
Забута мелодія для флейти (1987)
Зняти цей фільм за своєю п'єсою Рязанов задумав ще в 1976 році. Проте, зйомки почалися тільки в 1987 році.
Високопоставлений чиновник не сильно любить свою роботу, але працює там давно і нічого іншого робити не вміє. Ще у нього є дружина, з якою його пов'язує почуття обов'язку, ніж справжнє почуття. Одного разу у нього прихоплює серце і до нього направляють медсестру Ліду. Після приємного знайомства всередині героя весь фільм борються чиновник і справжній люблячий чоловік.
Як відомо, сьогодні режисер Ельдар Рязанов пішов з життя на 89-у році.