ТОП-5 таємниць Другої світової війни, пов'язані з Україною

8 травня 2016, 16:01
Читать новость на русском

Після багатьох років залишається безліч таємниць Другої світової війни.

Мало хто знає про секретне будівництво під Києвом, де задіяли 12 тисяч робітників і таємниче лігво Гітлера у Вінницькому лісі.

Тунелі Дніпра

Про цей проект мовчали десятиліттями, лише в документах під грифом "цілком таємно" можна було прочитати про це будівництво, яке називали "№1".

У 1936 році, готуючись до війни, Сталін наказав спорудити залізничні тунелі під Києвом, бо добре розумів, що ворог першим ділом зруйнує мости. Передбачали одразу 2 тунелі: Північний — на Оболоні і Південний: від острова Жуків до села Осокорки.

Глущенко

Микола Глущенко – український художник, який першим з усіх розвідників попередив Сталіна про початок Другої світової війни.

Його харизмі дивувалися навіть у Парижі. Газети поміж описом картин додавали, що Глущенко не лише художник, а й чемпіон з легкої атлетики з чудовою статурою. З легкістю запливав у море на 4 кілометри, а ввечері, одягнувши смокінг, перетворювався на світського лева.

Ставка Гітлера

Одне з найзагадковіших місць на території України. Ставка Гітлера "Вервольф". Вона розташована за вісім кілометрів від Вінниці.

За 60 років існування вона обросла неймовірною кількістю легенд і чуток. До прикладу, є версії, що це місце обрали придворні маги: тут начебто добра енергетика, а в давні часи розташовувалися культові споруди.

Катюша

14 липня 1941 року вперше прогримів залп “Катюші”. Бойова машина реактивної артилерії значно посилила боєздатність радянської армії в Другій світовій війні.

Одним з її винахідників був вихідець із Дніпропетровська Іван Гвай.

Волинський

Леонід Волинський – киянин, що врятував 750 картин, серед яких "Сикстинська Мадонна".

Під час капітуляції Німеччини Волинський опиняється у Дрездені. Місто в руїнах. Важко знайти хоча б один уцілілий будинок.

Волинському доручають зібрати пошукову групу та віднайти безцінні твори. Група натрапляє на зашифровані координати та виявляє картини за містом.

Посеред поля натрапляють на каменоломню. Вже всередині в запиленому тунелі знаходять товарний вагон. У ньому десятки картин Рембранта і Рубенса. І плоский ящик розміром 3х4 — там та сама картина "Сикстинська мадонна".