ТОП-гарячих цитат майбутнього держсекретаря США: про Путіна, анексію Криму і Китай
Добірка висловлювань Мітта Ромні, який найбільш ймовірно очолить зовнішню політику США.
Під час передвиборної гонки в США Ромні не підтримував Дональда Трампа і навіть вкрай негативно про нього відгукувався, пише видання "Гордон".
Ось що я знаю. Трамп – фальшивка і шахрай. Його обіцянки коштують менше, ніж диплом "Університу Трампа". Він тримає американців за лохів: у нього буде квиток в Білий дім, а у нас будуть проблеми.
Під час президентської кампанії 2012 року Ромні, колишній на той момент кандидатом від республіканців, активно критикував Барака Обаму за недостатньо жорстку позицію щодо Росії і прямо заявив, що на його думку, РФ є головним опонентом США на світовій арені.
Росія без питань є нашим головним геополітичним супротивником. Нація, яка стає в один ряд з найгіршими світовими представниками. Звичайно, найбільшу загрозу миру представляють ядерний Іран і ядерна Північна Корея, це вже досить проблематично. Але коли ці жахливі гравці дотримуються свого курсу і ми йдемо в ООН, щоб зупинити їх, коли, наприклад, Асад вбиває власний народ, ми йдемо в ООН - і хто завжди стає на їхній бік?
Читайте також: Трамп бачить на посаді держсекретаря свого критика
Через два роки, коли трапилася анексія Криму, Ромні знову підтвердив свою позицію щодо Росії і зазначив, що санкції повинні були застосовуватися раніше.
На жаль, не чекаючи намірів Росії, президент не міг вжити заходів, які могли б запобігти тим наслідки, які ви зараз бачите в Україні. Хтось, напевно, здивований, але були багато інших, які передбачали, що Росія спробує захопити інші території. Це готувалося якийсь час, і ми могли почати діяти раніше. У нас могло б бути набагато більше можливостей, щоб запобігти просуванню Росії, якби, наприклад, ми працювали з нашими союзниками по всьому світу.
Відносно президента Росії Володимира Путіна Ромні дозволяв собі різкі висловлювання на особистому Twitter.
Важлива відмінність – головоріз Путін вбиває журналістів і опонентів, наші президенти вбивають терористів і солдатів противника.
Не дуже приємно Ромні відноситься і до Китаю. Однак його основні претензії до Піднебесної — економічні. Зокрема штучне заниження цін на свої товари.
Читайте також: Трамп не бажає перезавантажувати стосунки з Росією
Китайці грають за іншими правилами. Вони крадуть нашу інтелектуальну власність і зламують наші комп'ютерні системи, як державні, так і корпоративні. І нарешті, вони маніпулюють своєю валютою. Поступаючи так само, вони утримують низькі ціни на китайські товари і можуть бути впевнені, що їх ціни на продукти штучно занижені. Це хижацьке ціноутворення, це вбиває робочі місця в США. Якщо я стану президентом США, я хочу прояснити: я люблю вільну торгівлю, я хочу відкрити ринки для вільної торгівлі. Але я зламаю шахраїв, таких, як Китай.
Ромні позитивно ставиться до Польщі і вважає, що європейцям варто багато в чому брати з поляків приклад.
Сьогодні, коли багато хто шукає шляхи виходу з економічної рецесії і фіскальної кризи, відповідь є – подивіться на Польщу. Замість того, щоб користуватися фальшивими обіцянками державно-регульованої економіки, Польща шукала, як стимулювати інновації, залучити інвестиції, розширити торгівлю і жити за цими правилами. Принципи вільного підприємництва можуть розвинути економіку і трансформувати суспільство.