Травневі свята: розвінчування міфів
1 і 2 травня в Україні – офіційні вихідні з нагоди Дня міжнародної солідарності трударів. Більшість українців помилково асоціюють його з комуністичною ідеологією.
1 травня – не більшовицьке свято, як думають більшість українців. Воно пішло зі США. Більше як 100 років тому наймані працівники активно відстоювали свої права, вимагаючи 8-годинний робочий день. Апогеєм їхньої боротьби стало 1 травня 1886 року. Мітинги з нагоди цієї дати пройшли у багатьох країнах світу.
Тоді ж, цей день почали відзначати на українських теренах. Щоправда, робили це спершу підпільно. Лише після Жовтневого перевороту у 1917-му, 1 травня стали святкувати відкрито.
Відтоді свято на довгі роки узурпували більшовики. Саме вони спаплюжили його своєю ідеологією. У Росії Перше травня проходить під комуністичними знаменами. На офіційних заходах традиційно лунає політична пропаганда.
Читайте також: 1 травня замість комуністів на вулиці Києва вийдуть діти
Слід зазначити, День міжнародної солідарності трударів відзначають у понад 140-ка країнах світу. У державах, не обтяжених спадком "совка", святкування більше нагадують театралізовані дійства.
Найбільш радісно цей день відзначають у Франції. Там люди дарують одне одному конвалії й цей день називають Святом конвалій. Японія взагалі відзначає День праці не 1-го травня. Там національним святом є 23 листопада і називають його "Днем подяки праці", що святкувався цього числа і тисячу років тому.
А от у Фінляндії Перше травня трансформувалось у студентське свято, де щороку проходять масштабні демонстрації в білих абітурієнтських шапках. У Німеччині ж донині збереглася традиція проводити демонстрації – анархісти часто влаштовують погроми, в основному мереж "Макдональдз" і "Старбакс".