Батареї, котрі працюватимуть на відходах: у Фінляндії представили нову технологію
Відновлювальна енергетика – це не лише про пошук нових джерел енергії, але й пошук нових призначень для давно відомих речей. Наприклад, у Фінляндії знайшли нове призначення для піщаних відходів.
Для виготовлення батарей використовують відходи мильного каменю. Про це пише 24 Канал з посиланням на портал Interesting Engineering.
Цікаво На сонячні та вітрові станції чекає серйозне випробування: експерт пояснив причину
Якою є нова технологія
Промислова батарея з відходів мильного каменю є розробкою фінської компанії Polar Night Energ. Особливістю цього проєкту є його прихильність економіці замкнутого циклу. Мильний камінь, побічний продукт виробництва камінів Tulikivi, повторно використовується для забезпечення енергією.
Піщану батарею заповнюють 2 000 тоннами мильного каменю, що відповідає вазі 1 000 камінів. Для створення батареї на місце збору доставили 40 вантажівок подрібленої сировини.
Гігантська піщана батарея стане основним джерелом енергії для мережі централізованого теплопостачання для міста Порнайнен на півдні Фінляндії, де і створили цей об'єкт. Батарея може виробляти 1 мегават електрики та зберігати до 100 мегават-годин. Висота батареї – 13 метрів, а ширина – 15. Роботу батареї планують розпочати у 2025 році.
Маленькі зміни можуть мати велике значення. Цей принцип надзвичайно важливий для "МакДональдз", тож його дотримуються постійно та послідовно. Ресторани мережі навіть запровадили часткову відмову від використання пластикових кришок для стаканів. Ініціатива, спрямована на захист довкілля, зможе зменшити використання пластику ще на 8,5 тонн на рік.