Пальне з гнилих водоростей може врятувати екологію та цілу країну: як саме

25 листопада 2024, 20:24
Читать новость на русском

Все більше країн світу прагнуть відмовитися від викопного палива, проте далеко не для всіх зараз доступні альтернативи. Однак пошук рішення для однієї країни Карибського басейну став по суті порятунком економіки.

І мова йде про Барбадос. Створення пального з водоростей вирішує одразу кілька проблем, які виникли в країні, пише 24 Канал з посиланням на Interesting Engineering.

Цікаво У Фінляндії знайшли несподіваний спосіб утилізації старих вітряних турбін

Пальне з гнилих водоростей – рішення усіх проблем?

Інженерка Леджена Грені разом зі своїм чоловіком започаткувала стартап Rum and Sargassum, що в перекладі буквально звучить як "Ром і саргасум". Стартап займається виробництвом біопалива з відходів з лікеро-горілчаних заводів та з водоростей, які заполонили карибські пляжі.

Річ у тім, що за останні кілька років саргасум став справжньою проблемою для туристичної галузі країн Карибського басейну, зокрема і Барбадосу, оскільки доводиться витрачати величезні кошти на очищення пляжів від водоростей, котрі гниють та відлякують туристів.

Це відбувається на тлі планів уряду до 2030 року відмовитися від викопного палива. І в контексті транспорту це проблематично, адже для середньостатистичного мешканця Барбадосу електромобіль є надто дорогим. Тому вчені почали працювати над розробкою біопалива і взяли за зразок бразильську технологію виготовлення пального з цукрової тростини.

Проте Леджена Генрі, яка викладає в університеті Вест-Індії, разом зі студенткою Брітні Маккендзі у пошуках матеріалу для біопалива наштовхнулися на вантажівки, які вивозили з пляжів чергову партію саргасуму, який викинуло на берег. Таким чином науковиці поєднали стічні води лікеро-горілчаного заводу та надокучливі водорості, аби створити біопаливо.

Більше про стартап Rum and Sargassum: дивіться відео

Стартап подружжя Генрі та студентки Маккендзі запобігатиме в перспективі викиду 14 мільйонів тонн вуглекислого газу в атмосферу, зробить пальне дешевшим та сприятиме розвитку туризму в країні, оскільки прибирання водоростей більше не буде збитковою частиною роботи для власників курортів. Однак для цього потрібно масштабувати виробництво і зараз це вимагає суттєвої грошової підтримки з боку уряду та неурядових організацій.

Турбота про екологію – є важливою частиною корпоративних цінностей "МакДональдз". Відтак у березні 2024 року компанія анонсувала відмову від пластикових столових приборів та їх поступову заміну більш екологічними. Це дасть змогу зменшити використання пластику аж на 40 тонн щорічно!