Амбітний проєкт майже повністю забезпечить Британію екологічно чистою електроенергію

4 грудня 2024, 13:08
Читать новость на русском

Велика Британія одна з країн Європи, яка намагається перейти на екологічно чистою електроенергію. Уже невдовзі завдяки амбітному проєкту країну можуть забезпечити надійним джерелом відновлюваної енергії.

Британія може отримувати електроенергію з Марокко, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Guardian. Проєкт прагне реалізувати Дейв Льюїс, колишній керівник Tesco.

Дивіться також Ексклуб Ярмоленка гратиме на "стадіоні майбутнього": яке революційне рішення змінить правила гри

Британію і Марокко з'єднають підводним кабелем

На південному заході Марокко мережа вітрових і сонячних електростанцій незабаром зможе виробляти екологічно чисту електроенергію, яка живитиме понад 9 мільйонів британських домівок.

Але для цього потрібно побудувати найдовший у світі підводний кабель електропередач, щоб використати відновлювані джерела енергії Північної Африки й підтримати британську програму розвитку чистої енергетики.

Якщо кабель завдовжки 4 000 кілометрів, прокладений у траншеях вздовж морського дна, буде побудований, він зможе передавати до 8% британської електроенергії від проєктів з відновлюваної енергетики та акумуляторних батарей у марокканській провінції Тан-Тан до узбережжя Девону менш ніж за секунду.


Британію і Марокко з'єднають підводним кабелем / Фото The Guardian

У поєднанні з багаторічним сонячним світлом Марокко і стабільно здоровою швидкістю вітру, проєкт теоретично може забезпечити Британію передбачуваним і надійним джерелом відновлюваної енергії протягом приблизно 19 годин на добу цілий рік.

Льюїс, який взявся за проєкт, розповів, що його турбує зміна клімату. За його словами, майже постійний потік чистої електроенергії може почати надходити в енергосистему до 2030 року.

Це дозволить досягти поставленої урядом Британії мети – створити екологічно чисту енергетичну систему до кінця десятиліття, а також виконати нову амбітну задачу – скоротити викиди вуглекислого газу у Великій Британії на 81% порівняно з рівнем 1990 року до 2035 року.