Найкращі українські трилери та детективи, які цієї осені варто прочитати

6 вересня 2024, 15:16
Читать новость на русском

Ті, хто любить читати книги, каже, що осінь – пора, коли хочеться читати детективи й трилери. Але це не тільки книги Стівена Кінга чи Тесс Геррітсен, адже чимало неймовірних творів написали українські автори.

До всесвітнього дня читання книг, який відзначають 6 вересня, Тренди24 підготували добірку найкращих детективних та моторошних книг від українських авторів. Ці історії точно не залишать вас байдужими.

Цікаво Найпопулярніші книги місяця: що читали українці в серпні

Що варто прочитати цієї осені

"Я бачу, вас цікавить пітьма" та "Білий попіл" Ілларіона Павлюка

Почнемо ми, звісно, з однієї з найпопулярніших книг в Україні – бестселера від Ілларіона Павлюка, а саме – "Я бачу, вас цікавить пітьма". Це містичний детектив, який заворожує, лякає, викликає нерозуміння і захват. Чому мешканцям Буськового Саду байдуже на зникнення маленької дівчинки? І взагалі, які таємниці приховує це селище? 

Та якщо ви вже прочитали цю книгу, то варто звернути увагу на ще одну – "Білий попіл". Це перша книга в письменницькій кар'єрі Ілларіона Павлюка, головним героєм якої є приватний детектив Тарас Білий. Основою сюжету є "Вій" Миколи Гоголя – сотник Назар Засуха просить детектива розслідувати вбивство його доньки-панночки та знайти Хому Брута. Проте від самого початку в цьому розслідуванні щось іде не так…


"Білий попіл" / Фото ВСЛ

"Лазарус" Світлана Тараторіна

Хочете прочитати українське фентезі з елементами детективу? Тоді варто звернути увагу на книгу Світлани Тараторіної, котра переносить читача у Київ початку ХХ століття, який став головним містом Межі, де вживаються люди і нечисть. Проте мир між ними примарний.

Проти власної волі у вирі подій опиняється Олександр Тюрин, відомий сищик, який має свої причини уникати Києва. Шість детективних головоломок, криваві злочини, політичні інтриги, біль та радість кохання, секрети святих місць і поклик прадавніх сил. У пошуках істини розкриваються родинні таємниці та воскресає похована історія. Чи зуміє сищик пройти власне чистилище й не допустити нової війни?


"Лазарус" / Фото Yakaboo

"Дівчина, яку ми вбили" Поліна Кулакова

Дебютна книга Поліни Кулакової оповідає страшну історію, і водночас таку, що може трапитися з кожним. Далеке літо 1999 року, Івано-Франківськ. Невдалий жарт обертається трагедією – загибеллю дівчини Ліди. Сімнадцять років по тому п’ятеро друзів, які зухвало загравали з вогнем, опиняються в смертельній небезпеці. Артем вижив, і він готовий розповісти правду, від якої стає по-справжньому моторошно.


"Дівчина, яку ми вбили" / Фото видавництва "Темпора"

"Дитяча книга" Оксана Вєліт

Попри назву, книга є гостросюжетним містичним трилером, який не рекомендовано читати неповнолітнім. "Дитяча книга" оповідає про Україну, де все підпорядковано Вартовим, котрі колись допомогли закінчити війну. Тому щороку люди зобов'язані відправляти чотирьох дітей на Чарівному Потягу в невідомому напрямку. Але для чого?


"Дитяча книга" / Фото Yakaboo

"Маяк" Віталій Дуленко

Данило Вільчинський був переконаним, що надприродного не існує. Проте життя пішло шкереберть – журналістська кар’єра не склалася, тривалі стосунки опинилися під загрозою, а алкоголь щодалі глибше тягнув на дно. Тому йому видається хорошою можливістю отримати роботу доглядачем маяка. Однак як тільки він прибуває туди – там відбуваються дивні та навіть моторошні речі. Здається, місцеві щось приховують. Вільчинському потрібно з'ясувати що саме і при цьому залишитися живим.


"Маяк" / Фото КСД