Дві українки увійшли до рейтингу 100 найвпливовіших жінок світу за версією BBC
Британська компанія BBC оприлюднила список 100 надихаючих та впливових жінок з усього світу за 2024 рік. У списку також є дві представниці України.
BBC розділила список 100 найвпливовіших жінок на чотири категорії, повідомляє 24 Канал. Серед них культура та освіта, шоу-бізнес і спорт, політика та активізм і наука, охорона здоров'я, технології.
Дивіться також NYT назвала найкращі книги року: до рейтингу потрапила письменниця українського походження
Ольга Руднєва та Ольга Олефіренко увійшли до рейтингу BBC
"Від збройних конфліктів і гуманітарних криз у секторі Газа, Лівані, Україні та Судані до поляризації в суспільному житті – 2024 рік виявився непростим для жінок у багатьох країнах світу. Проєкт BBC "100 жінок" демонструє, що, незважаючи на всі труднощі, що обрушилися на жінок у всьому світі цього року, багато хто з них і далі бореться за зміни в суспільстві та проти змін клімату, беручи на себе роль першопрохідців у місцевих спільнотах", – йдеться на сайті.
До списку увійшли дві українки – директорка львівського "Суперх'юманс Центр" Ольга Руднєва і фермерка Ольга Олефіренко.
Ольга Руднєва заснувала травматологічний центр
Після вторгнення Росії в Україну Ольга Руднєва відчула, що повинна зробити щось, щоб допомогти постраждалим у війні.
Люди, які втратили кінцівки на полі бою, для багатьох були просто жертвами, але для Руднєвої вони були "надлюдьми", які заслуговували на будь-яку допомогу, яку вона могла їм надати.
Вона заснувала травматологічний центр "Суперх'юманс" у Львові, яким керує як генеральний директор разом із командою фахівців. Центр надає пацієнтам протези кінцівок, а нещодавно відкрив реабілітаційний центр.
За перші два роки роботи центру його послугами скористалися понад тисяча осіб.
Стійкість – це прокидатися щоранку під звуки сирен і продовжувати боротися за свою країну. Це коли ти заново відкриваєш для себе питання "навіщо?" замість того, щоб зациклюватися на питанні "чому я?" Це коли ти знаходиш способи робити більше, маючи менше, щодня,
– заявила Руднєва.
Ольга Олефіренко здійснила мрію батька
Коли у 2015 році помер батько, Ольга Олефіренко захотіла здійснити його мрію – заснувати ферму. Купивши худобу, вона почала працювати, але незабаром зіткнулася з фінансовими труднощами і була змушена продати всіх тварин.
Але вона не хотіла відмовлятися від прагнень свого батька, який загинув на передовій на Донбасі під час виконання обов'язків командира спецпідрозділу ВМС України.
Минулого року вона склала бізнес-план, щоб подати заявку на фінансування від Українського фонду ветеранів, і досягла успіху.
Олефіренко знову почала керувати своїм господарством, приділяючи особливу увагу модернізації, використанню нових технологій у сільському господарстві та створенню робочих місць для місцевої громади, яку вона надихає своєю ініціативністю та лідерством.
Зауважимо, що також у рейтингу є лауреатка Нобелівської премії миру Надя Мурад, жертва зґвалтування й активістка Жизель Пеліко, акторка Шерон Стоун, олімпійські спортсменки Ребека Андраде та Еллісон Фелікс, співачка Рей, художниця Трейсі Емін, активістка з боротьби зі зміною клімату Аденіке Оладосу та письменниця Крістіна Рівера Гарса.
У сучасному світі знання – це справжня цінність. Розуміючи це, "МакДональдз" активно інвестує в навчання та розвиток своїх співробітників. Щоб кожен міг досягнути нових висот, компанія надає доступ до онлайн-платформ з курсами, розробляє мапи кар'єрного зростання, забезпечує безплатні уроки англійської мови і пропонує психологічну підтримку.