Вчені розробили речовину, яка допоможе розкласти пластик
У світі виробляють все більше екологічних товарів. Зокрема, вчені також змогли створити пластик, який розкладається.
Хіміки з Каліфорнійського університету створили речовину, здатну повністю розкладати пластик протягом декількох днів або тижнів. Її потрібно додавати до звичайного компосту або води.
Дивіться також Вітряки відходять у минуле: інноваційний пристрій виробляє енергію через вібрацію
Альтернатива пластику
За останні 70 років у світі виробили понад шість мільярдів тонн пластику, з яких переробили всього 9% і ще 12% спалили. Переважна частина пластику знаходиться у воді й потім проникає у живі організми. Пластик вже можна знайти на дні Світового океану та навіть вершині Евересту.
Турбота про екологію – є важливою частиною корпоративних цінностей “МакДональдз”. Відтак у березні 2024 року компанія анонсувала відмову від пластикових столових приборів та їх поступову заміну більш екологічними. Це дасть змогу зменшити використання пластику аж на 40 тонн щорічно!
Водночас науковці знайшли альтернативу звичайному пластику та пропонують виробляти його замінники з біологічних матеріалів.
Водночас для розкладання такого пластику без шкоди для середовища необхідно дотримуватись багатьох умов. Зокрема, повинна бути певна температура чи вологість повітря.
Американські хіміки додали в пластик ферменти, що руйнують матеріал до нетоксичних молекул і усі шкідливі частинки розчиняються.
В такому пластику міститься всього 0,02% ферментів від загальної маси. Водночас ця речовина ніяк не впливає на його властивості. З цього матеріалу можна виробляти екологічно чистий одноразовий посуд та упакування для їжі.