Кава з кавунів і сувеніри на відновлення: як працює кав'ярня під обстрілами в Херсоні
Джерело:
ТСНМісто Херсон на Півдні України після звільнення восени 2022 року перебуває під постійними російськими обстрілами. Та навіть в таких умовах у місті працює кав'ярня, де можна не тільки посмакувати кавою, але й долучитися до відновлення постраждалих населених пунктів.
У цій кав'ярні працює Олексій, який у 2022 році через окупацію був вимушених переїхати з Херсона до Києва, але восени повернувся у свій дім. І зараз він продовжує працювати у Херсоні.
Цікаво Пережила дві світові війни: друга найстаріша людина планети розкрила секрет довголіття
Як працює кав'ярня під обстрілами
Олексій і до повномасштабного вторгнення варив каву для херсонців. Та після звільнення вирішив, що це місце має відновити свою роботу.
Я реально повернувся з Києва до Херсона для того, щоб у херсонців була змога прийти в те саме місце, яке було до війни, той самий інтер'єр, і випити не просто ту саму каву, а якісну каву,
– каже Олексій.
Олексій повернувся з Києва, аби варити каву в Херсоні / Скриншот з сюжету ТСН
Війна зруйнувала його родину – родичі стали на бік росіян, тому перед звільненням Херсона вони втекли на лівий берег. По кав'ярні уже прилітали російські снаряди, проте фасад після прильотів вдалося відновити. Про обстріл нагадує уламок в кавовій машинці.
Уламок в кавовій машині після обстрілу / Скриншот з відео ТСН
Приміщення прикрашене малюнками міста, які створює сам Олексій. Також у кав'ярні можна купити сувеніри – плетені кавуни, шеврони, календарі та листівки. А чому кавуни? Олексій це пояснює однією з легенд.
Я вам скажу, це трохи видумка, але є достовірні факти, що в 12-му столітті в Україну, коли тільки приїхали кавуни, це ж наша культура, так мовити, українська. Але коли їх сюди привезли, то наші чумаки просто робили з них каву,
– розповідає бариста.
Увесь мерч, який продається в кав'ярні, має благодійну мету. Виручені кошти ідуть на відновлення Нововоронцовської громади Херсонської області. Олексій знає, що ті невеликі донати від продажу сувенірів не покриють потреби громади, яка відновлюється, але як же приємно, що згадка про херсонську каву разом із кавуновим мерчем та уквітчаним містом розїжджається по Україні та світові.