7 міфів про каву: спростування найбільш поширених вигадок про популярний напій

5 серпня 2024, 20:00
Читать новость на русском

Кава – напій, який п'ють у всьому світі, навколо нього сформувалась ціла культура. Водночас досі існують дуже поширені міфи про кофеїн.

Враховуючи те, наскільки популярною є кава у світі, очікувано, що навколо неї виникло дуже багато міфів. Водночас Тренди 24 підготували 7 міфів та спробував їх спростувати.

Дивіться також У чому користь натурального молока: 5 безперечних аргументів

Кава викликає залежність

Ймовірно, це дійсно найпоширеніший міф про каву, який тільки можна почути. До кави дійсно можна звикнути дуже швидко, але це все одно не можна класифікувати як "залежність". Кава не загрожує ні фізичному, ні психічному здоров'ю.

Кава викликає безсоння

Частково це правда. Якщо випити цей напій за кілька хвилин до сну, то заснути дійсно буде непросто, проте період виведення кофеїну з організму в середньому становить 3 – 5 годин. Тому чашечка кави в обідню перерву на роботі не завадить вам заснути.

Кава провокує розвиток захворювань

За результатами багатьох проведених досліджень, кофеїн навпаки захищає організм від цілої низки захворювань. Наприклад, вживання кави знижує ризик захворювання на рак грудей, хворобу Альцгеймера і Паркінсона, деменцію та інші недуги.

Кава зневоднює організм

Кофеїн дійсно є сечогінним засобом, але науково доведено, що вживання кави не призводить до втрати об'єму рідини понад ту, що надійшла в організм разом з напоєм.

Кава тверезить

Насправді це не так. Ба більше, навпаки не варто пити каву, коли ви вже випили алкогольних напоїв. Вона може на певний час усунути сонливість і дати відчуття бадьорості, але сп'яніння вона не усуне.

Дітям кави пити не можна

Насправді ж помірна кількість кави не зашкодить дитячому організму. 

Кава шкідлива для зубів і ясен.

Вчені встановили, що кава не шкодить зубам, а навпаки зміцнює їх.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.