Чому в Британії виступають проти будівництва найбільшої сонячної станції в країні
У Великій Британії планують спорудити найбільшу в країні сонячну електростанцію. Однак неочікувано це спричинило конфлікт, адже не всі підтримують ідею такого масштабного будівництва.
Британські чиновники уже назвали цей проєкт "кінчиком клину кліматичного божевілля". Чому виникла така суперечка – розповідає 24 Канал з посиланням на BBC.
Цікаво Японці створили надлегкі та гнучкі сонячні панелі: чим вони кращі за звичайні
Чому британські чиновники проти
У Великій Британії планують побудувати Tillbridge Solar – найбільшу в країні сонячну електростанцію в Лінкольнширі, навколо села Глентворт, на південь від траси A631 між Гейнсборо і Кейнбі-Корнер. Станція займатиме 1 214 гектарів і зможе забезпечити електроенергією близько 300 000 будинків. Нова станція буде збудована поміж трьох уже раніше погоджених до будівництва станцій.
Проєкт будівництва настільки масштабний, що його визначатиме уряд країни, а не місцева рада, яка вже оприлюднила свій звіт, у якому виступає проти будівництва. Причиною є вплив на ландшафт та зменшення кількості сільськогосподарських угідь, адже станція займатиме доволі багато територій. Крім того, викликає питання утилізація непридатних сонячних панелей, яких, за прогнозами, буде до 40 000 на рік.
Влада Лінькольншира боїться, що від проєкту буде багато шкоди / Фото Pexels, ілюстративне
Член ради Том Ештон назвав проєкт "тонким кінчиком клина кліматичного божевілля".. Водночас тільки один член ради підтримав проєкт – Ніл Мюррей пояснив свою позицію тим, що Лінкольншир потребує електроенергії.
Чи вплине позиція місцевої ради на плани будівництва – поки невідомо.