УКР РУС
1 грудня 2024, 18:40
2

Величезні вітряки відходять у минуле: вчені створили дрони-вітрогенератори

Основні тези
  • Компанія Kitekraft розробила дрони-вітрогенератори, які вимагають на 90% менше матеріалу для виготовлення, ніж звичайні вітряки.
  • Нові генератори складаються з безпілотника, поєднаного з повітряним змієм, і працюють на висоті до 500 метрів, виробляючи енергію через пропелери.
  • Проєкт виник у Мюнхенському технічному університеті та об'єднує спеціалістів з різних галузей для вдосконалення технології автономного польоту та енергогенерації.

Вітрова електроенергія є доволі популярною у сучасному світі, проте будівництво генераторів вимагає багато ресурсів. Тому вчені вигадали нову форму вітрових генераторів у вигляді дронів.

Нові вітрогенератори представила компанія Kitekraft. Що відомо про цю розробку – розповідає 24 Канал з посиланням на Мюнхенський технічний університет.

Цікаво Маріуполь після війни: штучний інтелект показав, який вигляд може мати відновлене місто

Як працюватимуть нові вітрогенератори

Kitekraft розробила летючі вітряні турбіни, які являють собою комбінацію дрона й повітряного змія. На виготовлення такої конструкції іде на 90% менше матеріалу, ніж на звичайні вітрові генератори. Це суттєво скорочує витрати на будівництво та логістику.

Усе почалося як дослідницький проєкт у Мюнхенському технічному університеті (TUM), а потім 2019 року ми заснували Kite. Співзасновники об'єдналися з різних дисциплін: Макс Ізензее – інженер-еколог, який відповідає за розвиток бізнесу. Крістоф Дрекслер і Андре Фрідріх – інженери-механіки з великим досвідом роботи в галузі аеровітроенергетики та аеродинаміки роторів. Вони обидва відповідають за механічні та аеродинамічні компоненти розробки турбін. Я інженер-електрик і відповідаю за електроніку та програмні алгоритми,
– розповів Флоріан Бауер, один з учасників проєкту.

Новий генератор складається з безпілотника-мультикоптера з крилами, які з'єднані з наземною станцією кабелем. також він поєднаний з повітряним змієм, створеним з алюмінію та вуглецю. Змій літає горизонтальними вісімками або колами, які можна порівняти з кінчиками лопатей звичайної вітряної турбіни, на висоті до 500 метрів.

Дрон зі змієм більшість енергії виробляє через пропелери – невеликі бортові турбіни.

Команда зараз намагається вдосконалити технологію, адже прагне досягти результатів, де дрон літає надійно, генерує енергію, приземляється та злітає автономно, безпечно і надійно.