Дороги та укріплення із будівельного сміття: на Київщині запровадили нову технологію переробки
Триває відбудова населених пунктів Київської області, які перебували в окупації. Зокрема, у Бородянці матимуть змогу переробити будівельне сміття.
У Бородянці розпочали екологічне перероблення будівельного сміття за допомогою спеціалізованої техніки, наданої Японським агентством міжнародного співробітництва. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на першого заступника голови Київської обласної військової адміністрації Миколу Бойка.
Дивіться також Вітрові електростанції стануть ключовими в енергетичній системі США
Впровадження унікальної для України технології
Як зазначає Микола Бойко, Київська область стала першою в країні, де запровадили сучасні методи переробки та утилізації будівельних відходів. На об'єкті розмістили необхідну техніку, встановили системи для зменшення пилу, а також організували відбір і сортування матеріалів для подальших процесів.
Усі роботи проводять кваліфіковані спеціалісти, що пройшли спеціалізоване навчання. Наразі техніку протестували, і всі лінії вже працюють.
Отримані матеріали будуть використовуватися для відбудови Київської області, зокрема для облаштування дорожніх основ, виготовлення будівельних матеріалів, як компоненти для будівельних сумішей та укріплення берегових ліній,
– пояснив Микола Бойко.
Скільки будівельного сміття на Київщині
За даними Київської ОВА, в області налічується близько чотирьох тисяч об’єктів, зруйнованих внаслідок бойових дій і атак, які потребують повного демонтажу та подальшого відновлення.
Очікується, що у 2024 році для оброблення буде зібрано приблизно 15 – 20 тисяч тонн будівельного сміття, а у 2025 році – понад 50 тисяч тонн. Підприємство вже працює над очищенням місць тимчасового зберігання відходів у громадах Макарова та Бородянки.