Штучний інтелект проєктував вітровий генератор, який вразив своєю ефективністю
Вчені університету Бірмінгема створили новий вітровий генератор Birmingham Blade. Дизайн турбіни розробляв штучний інтелект.
Таким чином Birmingham Blade став першою у світі міською вітряною турбіною, яку спроектував штучний інтелект. Що відомо про цю технологію – розповідає 24 Канал з посиланням на Renewable Energy Magazine.
Цікаво Величезні вітряки відходять у минуле: вчені створили дрони-вітрогенератори
Що відомо про новий вітряк
Для проєктування нової трубіни використали штучний інтелект компанії EvoPhase. Також ШІ допоміг протестувати нову турбіну на ефективність за низької швидкості вітру, яка притаманна Бірмінгему.
Нам потрібна була турбіна, яка могла б вловлювати відносно низьку швидкість вітру в Бірмінгемі, водночас справляючись із турбулентністю, спричиненою навколишніми будівлями. Конструкція також повинна була бути компактною і легкою, щоб підходити для установки на даху,
– сказав головний технічний директор EvoPhase Леонард Нікусан.
Таким чином з'явилася конструкція вигнутих лопатей, що обертаються навколо центральної точки. Завдяки ШІ компанія EvoPhase за кілька тижнів протестувала й удосконалила понад 2 000 конструкцій турбін. Новий вітрогенератор у 7 разів ефективніший за звичайні вітряні турбіни через особливості середовища Бірмінгему.
Вітрогенератор Birmingham Blade / Фото Benzinga
Поки що ще тривають випробування проєкту, однак до кінця 2025 року планується запуск серійного виробництва.