Учені простим способом покращили ефективність сонячних панелей на понад 60%

9 листопада 2024, 22:25
Читать новость на русском

Підвищення ефективності сонячних панелей є одним із важливих напрямків для роботи сучасних науковців та інженерів, аби можна було максимально їх використовувати для генерації енергії. І такий варіант уже знайшли.

Мова йде про винахід тонкоплівкового нанопокриття. Про це пише 24 Канал з посиланням на pv-magazine.

Цікаво "Не тільки генерують енергію" учені виявили несподівану користь від сонячних панелей

Як вчені покращили сонячні панелі

Дослідники з Університету Порт-Саїда в Єгипті розробили самоочисне гідрофільне нанопокриття від забруднення для сонячних панелей. Цього вдалося досягти в результаті змішування 50 мілілітрів етанолу, 1 мілілітра деіонізованої води, 2,2 мілілітра 35%-го розчину гідроксиду амонію, який нагріли до 50 градусів і опісля змішали з 2,5 мілілітра і тетраетилортосилікату.

Гідрофільні поверхні притягують і розподіляють краплі води в тонкі плівки по поверхні сонячної батареї і під час випаровування відбувається очищення поверхні від пилу та іншого бруду.

Після створення покриття науковці 10 місяців випробовували його на сонячних панелях і дослідження показали, що на 64,7% вищий струм порівняно з контрольними модулями без покриття – тонкоплівкове нанопокриття, яке самоочищається, послідовно збільшувало струм короткого замикання, в середньому 2,8 ампера, що на 64,7% вище, ніж 1,7 ампера у панелі без покриття. Крім того, вихідна потужність панелі з покриттям варіювалася від 7 до 38 ватів, із середнім значенням близько 24,75 вата, тоді як панель без покриття демонструвала вихідну потужність від 3 23 ватів, із середнім значенням близько 14 ватів

Надалі дослідники планують випробувати це нанопокриття у різних запорошених середовищах та вивчити його довговічність.

Маленькі зміни можуть мати велике значення. Цей принцип надзвичайно важливий для "МакДональдз", тож його дотримуються постійно та послідовно. Ресторани мережі навіть запровадили часткову відмову від використання пластикових кришок для стаканів. Ініціатива, спрямована на захист довкілля, зможе зменшити використання пластику ще на 8,5 тонн на рік.