Шкодить чи допомагає: як насправді кава впливає на серце
Джерело:
Eat This, Not ThatКава є не тільки улюбленим напоєм, але й таким, довкола якого багато стереотипів та навіть побоювань. Наприклад, існує переконання, начебто кава шкодить серцево-судинній системі.
Та все ж нещодавні дослідження науковців довели, що насправді, кофеїн, який міститься у каві, є корисним для серця. А ось безкофеїнова кава не має позитивного впливу на серцево-судинну систему. Як саме це відбувається та в чому секрети корисного впливу кави на серце – читайте далі.
Цікаво Рятівний напій для малорухливих: дослідження показують, що кава знижує ризик смерті
Як кофеїн впливає на серце
Кофеїн має здатність проникати через гематоенцефалічний бар'єр, через що він стимулює нервову систему, а також покращує метаболізм, витривалість, а також настрій. Звісно ж, мова йде про дозоване споживання, адже зловживання кавою може мати наслідки у вигляді розладів шлунку, нервозності, тривоги, порушення сну та навіть мігрені.
Попри велику кількість антиоксидантів, які містить кофеїн, науковці стверджують, що він позитивно впливає на серце, зокрема:
- зменшує ризик серцевої недостатності – результати досліджень вказують на те, що серцева недостатність частіше виникає у тих, хто не вживає кави. І це попри міф щодо шкоди кофеїну, оскільки він прискорює серцебиття;
- допомагає у боротьбі з вільними радикалами – це відбувається завдяки антиоксидантам, зокрема поліфенолам, що покращує роботу серця та сприяє зниженню рівня "поганого" холестерину" й підвищенню "хорошого";
- знижує ризики судинних захворювань – дослідження вказують на те, що у людей, котрі випивали 3 – 5 чашок кави на день мали на 10% менші ризики розвитку судинних захворювань, натомість вищими ці ризики є в тих, хто п'є більше або менше чашок, ніж вказаний показник;
Кава здатна зменшувати ризики розвитку судинних захворювань / Фото Shutterstok
Однак корисні властивості кави зовсім не означають, що вона є панацеєю чи що її можна перевантажувати іншими речовинами, зокрема цукром. Реакція кожного організму на каву є різною.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.