Українець відкрив перший у світі завод з виготовлення паперу з листя
Команда українця Валентина Фречки відкрила перший у світі завод з виготовлення паперу з опалого листя. Завод запрацював у Парижі.
Окрім паперу, на заводі також виготовлятимуть стильні екоупаковки для бізнесу, повідомляє 24 Канал з посиланням на Varosh. Releaf PAPER & BAGS – перший у світі целюлозний завод.
Дивіться також В Україні очікується значне підвищення зарплат: що змушує роботодавців йти на цей крок
Завод українця запрацював у Франції
У 2022 році стартап закарпатця Валентина Фречки з командою Releaf Paper став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії. Стартап, який полягає в унікальній технології виготовлення паперу з опалого листя, отримав фінансову підтримку на будівництво заводу.
Головний менеджер Releaf Paper Олександр Соболенко розповів, що на створення підприємства пішло 3 роки та 3,5 мільйона євро.
Ми показали, як українці створюють інновації, а потім з неймовірною ефективністю перетворюють їх на бізнес в незнайомому середовищі,
– сказав він.
Як працює завод
Сировину для виробництва паперу – опале листя з паризьких вулиць, парків і тротуарів – постачатимуть міські комунальні служби. На заводі листя проходить процес очищення від твердих домішок, сушіння та гранулювання. Це дозволяє зберігати матеріал протягом року і забезпечувати стабільний та безперервний виробничий процес.
Як працює завод / Фото Releaf PAPER & BAGS
На підприємстві листя перетворюють на природне волокно, яке стає основою для виготовлення паперу. До цього волокна додають інші види волокон, після чого папір пресують і формують за допомогою спеціального обладнання.
З отриманого паперу також вироблятимуть різноманітне крафтове пакування для бізнесу. Асортимент продукції включатиме паперові аркуші формату А3/А4, рулони, пакети різних розмірів та коробки.
За допомогою Releaf ми прагнемо назавжди змінити пакувальну галузь, забезпечивши рітейл-компаніям шлях до сталого розвитку. У співпраці зі світовими брендами ми поширюємо ідею використання зелених відходів для виробництва паперу, без шкоди для навколишнього середовища,
– кажуть у компанії Releaf Paper.
Який шлях пройшов стартап українця
- Валентин Фречка, будучи 16-річним школярем, загорівся ідеєю збереження карпатських лісів. Він вирішив розробити тенологію виробництва паперу з альтернативної сировини.
- Після 6 місяців дослідження в шкільній лабораторії та вдома у 2018 році світ побачив перші зразки паперу, виготовленого із волокон опалого листя.
Який шлях пройшов стартап українця / Фото Releaf PAPER & BAGS
- Світовий Фонд Дикої природи (WWF) першим серед великих організацій визнав інноваційний винахід і надав фінансування.
- У 2021 році була створена компанія Releaf Paper, яка обрала своєю місією виробництво сталого паперу без шкоди для довкілля. Основним продуктом компанії став папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини.
- Спершу папір виготовляли на потужностях Житомирського картонного комбінату, згодом – на Луцькому картонному комбінаті. Однак промислових обсягів та централізованого виробництва до моменту відкриття заводу у компанії не було.
Дбайливе ставлення до навколишнього середовища є одним з ключових пріоритетів для відповідального бізнесу. Тому "МакДональдз" пропонує своїм відвідувачам сортувати відходи. Це не лише зменшує екологічний слід компанії, а й сприяє формуванню культури відповідального споживання серед клієнтів.