Від паперового до е-лікарняного: як змінилася цифрова медицина в Україні
Вже до кінця 2020 року в Україні мають запустити е-лікарняний. Процес переходу медзакладів на електронний документообіг розпочався ще у 2018 році.
Зараз не треба стояти у черзі за талончиком, а записатися до лікаря можна онлайн. Про те, як за 2 роки відбулась цифрова трансформація української медицини розповіли в матеріалі журналісти 24 каналу.
Актуально У США вже в грудні можуть вакцинувати людей проти COVID-19
Що ускладнює роботу медиків
Самі медики поки що користуються одночасно цифровими та паперовими документами. Це ускладнює їхню роботу.
Ведення подвійної документації поки що терпимо. Вже понад 2 роки ми намагаємось вести всі записи в електронному вигляді. За відведений час 15 хвилин ми дійсно не встигаємо,
– зазначила сімейна лікарка Ірина Дячук.
Від паперового до е-лікарняного
Але на черзі ще одне нововведення – електронний лист непрацездатності. Його планували впровадити ще навесні, але пандемія коронавірусу відтермінувала. Втім у Міністерстві охорони здоров'я та в Міністерстві цифрової трансформації анонсували запуски е-лікарняного вже у найближчі місяць – два.
Яка проблема впровадження
Єдиною проблемою впровадження цифрового лікарняного може стати знову дублювання документів у цифровому та паперовому форматі. Попри це, у Мінцифрі переконують в іншому.
Це буде звичайна форма, заповнення якої займатиме кілька хвилин. Після цього її підписуватимуть електронним підписом і все, нічого дублювати не потрібно,
– запевнив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як змінилася цифрова медицина в Україні / Фото eHealth Division
Він зазначив, що лікар зможе вносити дані пацієнтів в онлайн-систему. Їх автоматично відправлятимуть до інших відомств для виплат і до роботодавця.
Е-лікарняний в селах без інтернету
У Мінцифрі запевнили, що вже у 2021 році приблизно 10 тисяч соціальних об'єктів, зокрема і лікарень, під'єднають до інтернету. А запровадження е-лікарняного викорінить корупцію та нелегальні довідки з соціальних мереж.
Як триває трансформація української медицини: дивіться відео