УКР РУС
3 січня 2025, 15:23
2

В Україні створять цифровий рейтинг командирів: для чого він потрібен

Основні тези
  • В Україні запрацює цифровий рейтинг бойової ефективності командирів, що дозволить подавати звіти про ураження ворога онлайн, через застосунок Армія+.
  • Проєкт дозволить відстежувати ефективність командирів і підрозділів, а також оптимізувати постачання зброї.

В Україні створять цифровий рейтинг бойової ефективності командирів. Очільники військових підрозділів зможуть в режимі онлайн подавати звіти про ураження ворога.

Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на міністра оборони України Рустема Умєрова. За його словами, запуск проєкту "Звіт про ураження" є кроком для підвищення ефективності Сил оборони. 

Дивіться також Шмигаль заявив, що Україна планує виробити 3 тисячі ракет та 30 тисяч далекобійних дронів

Що зміниться після впровадження проєкту

Після того як цифровий рейтинг бойової ефективності командирів запрацює, підрозділи зможуть відправляти до Генерального штабу щоденні звіти про роботу на полі бою через застосунок Армія+. Для цього військовим знадобиться кілька хвилин. Підтверджувати ураження цілей воїни зможуть даними з бойової системи DELTA. Так Генштаб і Міністерство оборони зможе вести об’єктивний облік підтверджених втрат ворога.

Також проєкт дозволить відстежувати ефективність командирів і підрозділів за визначеними критеріями та аналізувати ефективність різної зброї та боєприпасів. Таким чином вдасться вивчити потреби фронту й оптимізувати виробництво та постачання найкращого озброєння.

Поки проєкт працює в пілотному режимі, подання звітів онлайн доступне для окремих підрозділів. Якщо випробування пройде успішно, його поширять на всі військові частини.

Можливості додатку Армія+

Армія+ – це державний застосунок, яким можуть користуватися військові для уникнення тяганини з паперами. Він почав працювати у серпні минулого року.

  • Через додаток військовослужбовці можуть подавати близько 200 видів рапортів;
  • У режимі онлайн військові можуть подати заявку на переведення до іншого місця служби;
  • У жовтні в додатку запустили модульне навчання для воїнів. Найбільш популярним серед бійців став курс "Основи БпЛА", де вивчається керування як українськими, так і закордонними дронами;
  • У застосунку провели перше опитування військових з часу існування ЗСУ. Участь у ньому взяли понад 17 000 військовослужбовців;
  • У грудні в застосунку з'явився сервіс, за допомогою якого військові можуть сформувати рапорт для повернення із СЗЧ.