Цілими вагонами: росіяни масово вивозять з окупованих територій насіння соняшника
Російські військові продовжують безсоромно красти сільськогосподарську продукцію на тимчасово окупованих територіях України. Тепер вони перейшли до насіння соняшника.
Соняшники везуть у Крим, – Федоров
Російські загарбники намагаються викрасти всю продукцію, яка має цінність не лише на українських, а й на міжнародних ринках. Про це в ефірі національного телемарафону заявив мер Мелітополя Іван Федоров.
Читайте також У Криму біля Керчі зафіксували вантажівки з українськими номерами
3 дні тому вони пішли на наступний крок і почали забирати максимально у фермерів та з елеваторів насіння соняшника. Якщо вони починали з зерна, потім – наші ягоди та фрукти, то сьогодні – насіння соняшника,
– повідомив очільник тимчасово окупованого міста.
За словами Федорова, ворог вивозить соняшники вже не автомобільним транспортом, а цілими вагонами. Везуть зерно на територію окупованого Криму. Куди далі – невідомо.
Яка ситуація з мелітопольськими черешнями
Російські окупанти ще раніше "націоналізували" "Мелітопольську черешню" – найбільше в Україні господарство з вирощення черешень. Федоров розповів, що 2 основні підприємства, які вирощують черешні, вже майже повністю розграбували. Росіяни не лишають нічого – вони забирають 100% урожаю. Крім того, та підприємства поставили своє псевдокерівництво.
Водночас у місцевих фермерів ворожі війська відбирають черешні за 10 гривень за кілограм.
До теми Посівні площі зменшилися на 25%: чи буде достатньо урожаю для українців
Росія краде українське зерно: що відомо
- За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, за час повномасштабної війни росіяни вивезли з окупованих територій України 500 тисяч тонн пшениці. Майже 100 тисяч тонн держава-агресорка продала Сирії. Оскільки міжнародні ціни на пшеницю перевищують 400 доларів за тонну, то цією поставкою Росія по суті вкрала в України понад 40 мільйонів доларів.
- Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Стамбул купує у Москви крадене українське зерно. Дипломат вже звернувся за допомогою до турецької влади та Інтерполу. Вони мають почати розслідування та з'ясувати, хто причетний до поставок зерна транзитом через турецькі води.
- На початку травня окупанти намагалися вивести зерно в Єгипет. За сприяння українських дипломатів влада країни відмовилися купувати крадене. Тоді Росія й вирішила продати товар Сирії, а також Лівану.
Це може вас зацікавити – Єрмак назвав вимоги експорту зерна з України: відео