ЦРУ. Хто змушує українських солдат воювати з тим, що Бог пошле

2 лютого 2016, 23:14
Читать новость на русском

Створений урядом Азарова "Укроборонпром" наповнював кишені його власників і не переймався обороноздатністю країни. Та часи змінилися. І на державний концерн поклали завдання відновити військову міць держави.

Покликання "Укроборонпрому " відновити військову міць України. За останні два роки об'єднання оборонного комплексу поетапно реформували. Тепер на ринку української зброї "Укроборонпром" абсолютний монополіст.

Державний концен "Укроборонпром" – об’єднання багатопрофільних підприємств оборонної промисловості України. Підприємства різних військових галузей, що займаються розробкою, виготовленням, реалізацією, ремонтом, модернізацією та утилізацією військової техніки й усіх можливих видів сучасної зброї. Заснований 9 грудня 2010 року.

Створений за часів Віктора Януковича "Укроборонпром" мав стати одним з найважливіших комплексів у державі. Крім того, зайняти нішу одного з найбільших експортерів світового ринку зброї.

За каденції Януковича кадри військової інженерії не розвивались. Технічних інновацій все меншало, а керівництво концерну намагалося лише заробити.

Здавалося б із початком війни курс української оборонної промисловості мав радикально змінитися. Та зброю продовжували продавати, а для внутрішнього ринку не лишалося майже нічого.

У перші дні протистояння на Сході на іншому боці країни – Рівненщині, серед майже нових військових автомобілів активісти виявили ще з десяток порізаних на брухт. Військові машини були майже нові, їх продавали тут з двотисячних років. І не хтось, а тодішнє Міністерство Оборони – у рамках ще чинного закону про скорочення армії. Військові ж, що потрапили до АТО – воювали "чим Бог послав".

Попри всі негаразди, Україна таки змогла перезавантажити свої військові потужності. Торік "Укроборонпром" увійшов у ТОП-100 найбільших оборонних компаній світу. Експорт концерну у 2015-ому збільшився втричі порівняно із попереднім роком. І все б нічого. От тільки за кордон ідуть кращі зразки вітчизняних розробок. А техніка, що відправляється в АТО, далеко не завжди відповідає висунутим до неї вимогам.

Насправді ж майбутнє з власною зброєю можливе, щоправда, з великою імовірністю залучення іноземних інвесторів. Хоч державний концерн потіснити на українському ринку важко – усе залежатиме тільки від політичної волі.

Хто ще волів би зміцнити українську армію крім державного концерну і як цьому заважає державна монополія – дивіться у новому розслідуванні від агентів програми "ЦРУ".

Дивіться також: ЦРУ. Коли українцям дозволять вогнепальну зброю