Тяжко бути українцем в Росії, — голова спостережної місії СКУ
У студії Телеканалу новин "24" голова спостережної місії Світового конгресу українців Петро Штик розповів про те, якими бачили вибори до Верховної Ради виборці з-за кордону.
За словами Петра Штика, вибори були демократичними та прозорими. Хоча й були випадки порушеннь, та це не впливало на волевиявлення українського народу.
В багатьох місцях досить спокійно, комісії працювали так, як і мали працювати. Одна з найбільших проблем – те, що комісії не знають як працювати із спостерігачами. Вони не готові до присутності спостерігачів, не знають, що треба мати досвід протоколів, – розповів голова спостережної місії СКУ.
Він зазначив, що найбільше порушень було в мажоритарних округах, оскільки там більша конкуренція. Таку ж ситуацію спостерігали й у 2012 році.
На Сході ми були в Слов'янську і Краматорську. Ми вагалися чи посилати спостерігачів на Схід, тому що нас відраджували від цього. Але ми дуже вдячні нашим волонтерам-спостерігачам, які туди поїхали. В нас не було інцидентів, щоб ми відчули якусь небезпеку і взагалі порушень в цих двох округа ми не бачили, – сказав Штик.
Також Петро Штик розповів, що за їхніми даними досить багато кримчан приїхало в Україну, щоб проголосувати, оскільки вони були зацікавленими в цих виборах.
За словами представника спостережної місії СКУ, люди у Росії боялись голосувати, оскільки припускали, що за ними спостерігають.
Тяжко бути українцем в Росії. Навіть українській церкві, яка не підпорядковується Московському патріархату також важко існувати в Росії, – зазначив Петро Штик.
Увага виборців за кордоном до цих виборів, як розповів голова спостережної місії, є великою, і не меншою, ніж була на президентськиїх виборах у травні. За йогословами, українська діаспора переживає за український народ й "кожний крок до демократії – це надзвичайно велика подія для діаспори".