У Бельгії відкрили виставку, присвячену хімічній зброї
У бельгійському місті Іпр відкрилася виставка присвячена жертвам перших у світі газових атак. Саме в Іпрі 22 квітня 1915-го року німці вперше випустили в повітря хлор. А трохи згодом, у 1917 році, ще й гірчичний газ, відомий тепер як іприт.
Ера хімічної зброї, яка за останні 100 років забрала життя тисяч людей, розпочалася з невеличкого бельгійського містечка Іпр. Німці у першу світову намагалися будь-що прорвати фронт, і задля цього задумали пустити у хід отруйний газ. Сприятливого вітру вони чекали 10 днів.
Газова атака спричинила паніку. Солдати кинулися врозтіч, кожен намагався захопити повітря ротом, та натомість ковтав газ. З рота йшла піна, виїдало очі – за 5 хвилин полягло 1200 французів.
Німецькі солдати святкували перемогу – дорога на Іпр була відкрита, і вони без наказу вже готові були кинутися вперед, утім прорвати оборону їм таки не судилося.
Загалом німці за першу світову випустили в повітря майже 70 тисяч тонн хімікатів. Що цікаво війська союзників ще більше – понад 80 тисяч тонн. Ще одне порівняння: у Бельгії за першу світову було зафіксовано майже 150 газових атак, і тепер навколо одного лише міста Іпр налічується близько 150 військових кладовищ.